Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żurawie rządne rewanżu w walce o playoff. 7R Stolaro Stal Rzeszów – Optibet Lokomotiv Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ]

Żurawie rządne rewanżu

Autor: Dawid Procajło

Żurawie rządne rewanżu w walce o playoff. 7R Stolaro Stal Rzeszów – Optibet Lokomotiv Daugavpils. [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą środę 28.07 o godz.19:45, na stadionie miejskim w Rzeszowie, zostanie rozegrane spotkanie w ramach dziesiątej rundy 2 ligi żużlowej pomiędzy 7R Stolaro Stal Rzeszów a Optibet Lokomotiv Daugavpils.

Rzeszowskie żurawie chcąc zachować szansę na jazdę w playoff muszą to spotkanie wygrać, natomiast drużyna Lokomotyw będzie chciała co najmniej utrzymać punkt bonusowy z pierwszego wygranego u siebie meczu pomiędzy obiema drużynami 50:39.

Awizowane składy:

awizowane sklady 2


Po bardzo słabym początku sezonu, zawodnicy z Podkarpacia złapali drugi oddech w środku sezonu i wciąż liczą się walce o miejsca premiujące awans do decydującej fazy rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi żużlowej. Serię trzech wygranych pod rząd meczów kolejno z Trans MF Landshut Devils oraz dwukrotnie z MSC Wolfe Wittstock, przerwała porażka w Daugavpils.

Teraz czas na rewanż i walkę o wygraną, która jest żurawiom bardzo potrzebna, by pozostać w grze o awans. W składzie na to spotkanie nie zabraknie skutecznie jeżdżących w tym sezonie Sama Mastera oraz Huberta Łęgowika. Jeśli otrzymają oni wsparcie ze strony Tima Soerensena oraz polskich seniorów Adriana Cyfera oraz Karola Barana a także mającego za sobą udane starty w tym roku Mateusza Majchera. Czy plan trenera Michała Widery na to spotkanie powiedzie się w pełni? Przekonamy się o tym po 15 biegu.

Odrabiający ostatnio zaległości zawodnicy Lokomotyw, nie mają zbyt wielu powodów do radości. Po dwóch porażkach, wyjazdowej z Trans MF Landshut Devils oraz domowej z Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz, pierwsze dwie pozycje zdają się być nieosiągalnym zadaniem dla podopiecznych trenera Nikołaja Kokina. W obu tych spotkaniach najjaśniejszymi postaciami zespołu byli Oleg Michaiłow oraz Francis Gusts. Młodzi łotewscy zawodnicy wzięli na barki odpowiedzialność za wynik drużyny, co jednak nie dało wymiernego efektu.

Największym problemem drużyny z Daugavpils jest przede wszystkim postawa jeżdżących w kratkę Jewgienija Kostygowa oraz Tomasa H. Jonassona. Pozostali w składzie młodzieżowi zawodnicy miewają jedynie pojedyncze przebłyski, których jest zdecydowanie za mało by wnieść znaczący wkład w kolejną wygraną. Zarówno Ernesta Matjuszonoka, Ricardsa Ansviesulisa czy Daniła Kołodinskiego stać na dużo lepsze rezultaty, co pokazali niejednokrotnie w poprzednich sezonach w Ewinner 1 lidze.

Zapowiadając to spotkanie można postawić śmiałą tezę, że ten mecz nie ma faworyta. Obie drużyny mają swoje problemy a mecz dodatkowo ma spory ciężar gatunkowy i od postawy w szczególności zawodników drugiej linii będzie zależeć kto przejmie inicjatywę i zdobędzie dwa punkty a może także i bonus za dwumecz. Warto zatem śledzić relację by dowiedzieć się kto będzie bliżej TOP 4.

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *