Żużel - Best Speedway Tv

Znamy wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Falubazu! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
wyrok

Znamy wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Falubazu!

Znamy wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Falubazu!

Zakończyła się wieloletnia telenowela związana z wykorzystywaniem nazwy Falubaz w której brały udział firma Falubaz S.A. oraz klub z Zielonej Góry. Wczoraj Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał ostateczny wyrok w tej sprawie.

Przypominamy, że konflikt pomiędzy klubem z Zielonej Góry a firmą Falubaz S.A. trwa od kilku lat i przechodził przez wszystkie instancje sądowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadł wczoraj w Luksemburgu i wydał go Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Czytamy w nim, że TSUE przyznał rację firmie i oddalił tym samym skargę wniesiona przez klub z Zielonej Góry, podtrzymując tym samym wyrok Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Co to oznacza w praktyce? Już jakiś czas temu, za pośrednictwem WP SportoweFakty spółka informowała, że nie będzie dążyła do zakazu stosowania nazwy Falubaz przez włodarzy klubu z Zielonej Góry. Oznacza to tym samym, że klub będzie musiał porozumieć się z firmą w sprawie dalszego wykorzystywania tej nazwy.

Wadim Tarasienko otrzymał polskie obywatelstwo?!

Klub z Zielonej Góry jest jednym z najbardziej utytułowanym w Polsce. Siedmiokrotnie sięgał on po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski (1981, 1982, 1985, 1991, 2009, 2011, 2013), dwukrotnie po srebrny (1989, 2010) oraz pięciokrotnie brązowy (1973, 1979, 1984, 2008, 2016).

Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Z UDZIAŁEM ROBERTA DOWHANA – kliknij TUTAJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×