Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Znamy terminarz PGE Ekstraligi na rok 2021!

Znamy terminarz PGE Ekstraligi na rok 2021!

Autor: Redakcja

Znamy terminarz PGE Ekstraligi na rok 2021!

We wtorkowy wieczór PGE Ekstraliga ogłosiła terminarz najlepszej ligi świata. Inauguracyjna runda zostanie rozegrana w czasie Świąt Wielkanocnych. W Wielką Sobotę, 3 kwietnia dojdzie do dwóch spotkań PGE Ekstraligi. Następnego dnia, czyli w Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia będą miały miejsce dwa kolejne mecze. Sezon zakończy finał w niedzielę, 26 września.

Na dobry początek odbędzie się spotkanie GKM GrudziądzSparta Wrocław. Już w pierwszym meczu Artiom Łaguta będzie miał okazję się ścigać przeciwko byłym kolegom z zespołu. Tego samego dnia Motor Lublin podejmie Włókniarza Częstochowa. Będzie to spotkanie dwóch zespołów, które na papierze mają najlepszych juniorów w lidze. Następnego dnia odbędzie się starcie pomiędzy Apatorem Toruń a Falubazem Zielona Góra. Beniaminek po pewnym awansie do PGE Ekstraligi zmierzy się z czwartą drużyną tych rozgrywek w poprzednim sezonie. Na sam koniec przygotowano wisienkę na torcie. Pierwszą rundę PGE Ekstraligi zamknie spotkanie Unia LesznoStal Gorzów Wielkopolski. Będzie to „rewanż” za finał tegorocznych rozgrywek!

3 kwietnia (Wielka Sobota) TV: Eleven Sports

MRGARDEN GKM GrudziądzBETARD Sparta Wrocław

Motor Lublin – ELTROX Włókniarz Częstochowa

4 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) TV: nSport+

eWinner Apator Toruń – RM Solar Falubaz Zielona Góra

FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów Wielkopolski

Druga runda odbędzie się kilka dni później. W piątek, 9 kwietnia Falubaz ZIelona Góra podejmie GKM Grudziądz. Norbert Krakowiak razem z nowym zespołem będzie się ścigał na torze, który był jego domowym przez ostatnie lata. Tego samego dnia odbędzie się pojedynek pomiędzy Spartą Wrocław a Apatorem Toruń. „Aniołów” czekają dwa trudne pierwsze spotkania. Dwa dni później, czyli w niedzielę, 11 kwietnia odbędzie się starcie Włókniarza Częstochowa z Unią Leszno. Bartosz Smektała i Jason Doyle będą mieli okazję pościągać się z byłymi kolegami z zespołu. Kolejkę znów zamknie zespół Stanisława Chomskiego. Tym razem Stal Gorzów zmierzy się z Motorem Lublin.

9 kwietnia (Piątek) TV: Eleven Sports

RM Solar Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz

BETARD Sparta Wrocław – eWinner Apator Toruń

11 kwietnia (Niedziela) TV: nSport+

ELTROX Włókniarz CzęstochowaFOGO Unia Leszno

MOJE BERMUDY Stal Gorzów Wielkopolski – Motor Lublin

NAJWAŻNIEJSZE DATY:

22.08 – Koniec fazy zasadniczej
05.09 – Półfinały
12.09 – Rewanże półfinałów
19.09 – Finał/mecz o 3-cie miejsce
26.09 – Rewanż finału/meczu o 3-cie miejsce

LINK DO CAŁEGO TERMINARZU: PDF

fot. Sonia Kaps

baner mały psd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *