Przejdź do treści
Aktualności

Znamy skład Polski na półfinał DME U-23!

Znamy skład Polski na półfinał DME U-23!

Autor: Jakub Żak

Znamy skład Polski na półfinał DME U-23!

W tym roku doszło do znaczącej zmiany przy Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów. FIM Europe postanowiło podnieść barierę wiekową, od teraz w tych rozgrywkach będą mogli rywalizować zawodnicy U-23, co oznacza, że Polacy będą zdecydowanymi faworytami i mają szansę na zgarnięcie 11. złota w historii DMEJ. Dzisiaj poznaliśmy skład Biało-Czerwonych.

Pierwszy półfinał DME U-23 odbył się w Brokstedt, gdzie wejście do strefy medalowej zapewnili sobie Duńczycy, a szansę na wejście z 2. miejsca wciąż ma reprezentacja Niemiec. W najbliższą sobotę w Pardubicach kolejne zespoły będą rywalizować o awans do finału, który odbędzie się 29 sierpnia w Daugavpils. Oprócz Polaków wystartują również, Czesi, Szwedzi i wspólny zespół Austrii, Słowacji i Słowenii. Dzisiaj ogłoszono wybrany przez trenera Rafała Dobruckiego skład, który prezentuje się następująco:

  • 1. Wiktor Lampart
  • 2. Gleb Czugunow
  • 3. Bartosz Smektała
  • 4. Jakub Miśkowiak
  • 17. Dominik Kubera

Przypomnijmy, że Drużynowej Mistrzostwa Europy U-23 są czwórmeczem. Pewni startu w Finale są na razie Duńczycy i Łotysze, a dołączy do nich zwycięzca zawodów w Pardubicach i „lucky loser”, czyli zespół z drugiego miejsca, który w swoim półfinale zdobył więcej punktów.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×