Żużel - Best Speedway Tv

Znamy obsadę Memoriału Alfreda Smoczyka | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Znamy obsadę Memoriału Alfreda Smoczyka

Znamy obsadę

Znamy obsadę Memoriału Alfreda Smoczyka

Już w niedzielę 27 marca o godzinie 15 w Lesznie odbędzie się 72. Memoriał Alfreda Smoczyka. Dzisiaj poznaliśmy obsadę zawodów, w której są głównie zawodnicy Fogo Unii, ale pojawiło się też paru żużlowców, którzy w przeszłości należeli do drużyny “Byków”.

Organizowany od 1951 roku turniej po dwóch latach przerwy nie będzie już rozgrywany w ramach finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, a fakt, że zawody tym razem odbędą się niezależnie od IMP może wzbudzić spore zainteresowanie tym wydarzeniem. Zeszłorocznym triumfatorem był Bartosz Zmarzlik, a podium uzupełnili Maciej Janowski i Janusz Kołodziej.

W tym roku o wyglądzie listy startowej nie zadecydowały eliminacje, lecz leszczyński klub, w efekcie większość uczestników to zawodnicy Unii Leszno. Wystartują m.in. największe gwiazdy “Byków”, czyli Jason Doyle, Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej, David Bellego, czy Jaimon Lidsey.

W trakcie memoriału zobaczymy również leszczyńską młodzież z Polski i zagranicy. Mowa o Jonasie Knudsenie, Keynanie Rew, Damianie Ratajczaku, Jesperze Knudsenie czy Hubercie Jabłońskim. Unia nie zapomniała również o byłych zawodnikach takich jak Bartosz Smektała, Damian Baliński, Tobiasz Musielak, Grzegorz Zengota, Marcin Nowak, czy Brady Kurtz.

Obsada Memoriału Alfreda Smoczyka wygląda dość imponująco, a zawody będą również świetną formą przygotowania do sezonu 2022 dla żużlowców Unii Leszno.

Lista startowa 72. Memoriału Alfreda Smoczyka:

 1. Jason Doyle
 2. Piotr Pawlicki
 3. David Bellego
 4. Jaimon Lidsey
 5. Janusz Kołodziej
 6. Keynan Rew
 7. Damian Ratajczak
 8. Hubert Jabłoński
 9. Brady Kurtz
 10. Jonas Knudsen
 11. Jesper Knudsen
 12. Tobiasz Musielak
 13. Damian Baliński
 14. Bartosz Smektała
 15. Grzegorz Zengota
 16. Marcin Nowak
 17. Antoni Mencel (rez.)
 18. Maksym Borowiak (rez.)

fot. Unia Leszno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×