Żużel - Best Speedway Tv

Zmiany w żużlu oczami Skrzydlewskiego | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
żużlu

Zmiany w żużlu oczami Skrzydlewskiego

Zmiany w żużlu oczami Skrzydlewskiego

W jednym z Magazynów 1. Ligi Żużlowej gościem Dawida Procajło był Witold Skrzydlewski. Właściciel Orła Łódź skrytykował obecny schemat rozgrywek i zaproponował alternatywę. Powiedział również o kilku innych rzeczach, które zmieniłby w żużlu.

244605888 6923898374302771 203572318268830637 n

Zdaniem Witolda Skrzydlewskiego rozgrywki ligowe składają się ze zbyt małej ilości spotkań. Zaproponował nowy system, dzięki któremu każdy zespół odjechałby 20 meczów w sezonie. Skrytykował również możliwość korzystania z zastępstwa zawodnika i przekładania spotkań z powodu kolizji terminów – „Trudno przekonać władze miasta, aby budować stadion na 7 meczów. Jak jest 8 drużyn, to powinien być mecz i rewanż, potem tabela i punkty przedzielone na pół. Pierwsza czwórka znowu jedzie mecz i rewanż o mistrza, a druga czwórka jedzie o utrzymania. Nie powinno być Z/Z i nie powinno być przekładania meczów z powodu odwołania innych wydarzeń. To spowodowałoby, że najsłabsza drużyna mogłaby wygrać z jedną z najlepszych i to jest sport” – powiedział Witold Skrzydlewski na łamach Best Speedway Tv.

Właścicielowi Orła nie podoba się również fakt, że zdecydowanie lżej jest ośrodkom wspieranym przez państwowe firmy, przez co właściciele/prezesi pozostałych drużyn muszą wykładać spore pieniądze, aby im dorównać – „Najłatwiej jest prowadzić klub prezesom, którzy są finansowani przez Spółki Skarbu Państwa. Ale nasz klub jest oparty na tym, że na końcu jak jest bilans na minusie, to ja wyciągam z kieszeni i to muszę łatać, bo nikt nie powie, że magistrat nie płaci, że sponsorzy nie płacą, tylko że nie płaci Skrzydlewski. Nasze nazwiska są coś warte i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby ktoś nas na językach nosił, że nie płacimy”.

Przed rozpoczęciem okienka transferowego Orzeł Łódź miał ambitne plany, aby w sezonie 2022 walczyć o awans do PGE Ekstraligi. Według Skrzydlewskiego ambicje klubu musiały ulec zmianie przez Falubaz, który w listopadzie zakontraktował wielu klasowych (i zapewne drogich) zawodników, co jego zdaniem miało źle wpłynąć na rynek – „Nie ukrywam, że my chcemy w tych play-offach pojechać, bo nasza drużyna na nowym stadionie jeszcze tam nie jechała. Mieliśmy pomysł na budowanie silniejszej drużyny, ale „Myszka Miki” zaczęła rzucać tak wielkimi pieniędzmi, że nie byliśmy w stanie brać w tym udziału. Przez to też rynek rozregulował się finansowo i zobaczymy, jak się sezon skończy, czy gdzieś będą problemy”.

Witold Skrzydlewski skrytykował również kontrakt telewizyjny eWinner 1. Ligi – „Ja byłbym za tym, aby związek nie podpisywał za psie pieniądze umów na 5 lat, tylko dał za darmo do ogólnopolskiej telewizji, by kibice nie musieli płacić za transmisje. Natomiast zostały sprzedane prawa telewizji płatnej za grosze i to nie promuje tego sportu” – stwierdził właściciel Orła Łódź w Magazynie 1. Ligi Żużlowej.

Cały magazyn można zobaczyć TUTAJ.

Reklamy
275205043 528897612003544 8688855717979455475 n 1

fot. orzel.lodz.pl

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×