Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności

Zmiany w składach drużyn i w systemie play-off

Zmiany w składach drużyn i w systemie play-off

Autor: Jakub Żak

Zmiany w składach drużyn i w systemie play-off

To już prawie pewne. W przyszłym sezonie we wszystkich Polskich rozgrywkach w składzie drużyn będzie musiał znajdować się zawodnik do u-24. Zapis został już zaakceptowany przez PZM, więc wszystkie zespoły startujące w Polsce będą musiały dostosować swoje składy do nowego regulaminu. Od sezonu 2021 składu drużyn będą musiały zawierać: 4. seniorów (minimum dwóch krajowych), zawodnika u-24 (narodowość dowolna), 2. krajowych juniorów i opcjonalnie rezerwowy u-23 (narodowość dowolna).

IMG 4095 1

Przepisy dotyczące “gościa” wracają do stanu z sezonu 2019 z jednym wyjątkiem. Kluby Ekstraligi i eWinner 1.Ligi Żużlowej będą mogły korzystać z instytucji gościa tylko i wyłącznie w przypadku gdy któryś z zawodników będzie pauzować ze względu na obowiązkową kwarantannę.

Wiadomo także, że od sezonu 2022 w Ekstralidze w fazie play-off znajdzie się aż 6 drużyn. Do tej pory do fazy play-off wchodziły 4 drużyny, a celem powiększenia “prestiżowego” grona jest zwiększenia liczby rozgrywanych meczów w sezonie. W nowym systemie do półfinałów awansują zwycięscy swoich spotkań, oraz tzw. lucky loser (przegrany z najlepszym bilansem).

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×