Żużel - Best Speedway Tv

Zmiany w planach Wybrzeża Gdańsk | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zmiany w planach

Zmiany w planach Wybrzeża Gdańsk

Zmiany w planach Wybrzeża Gdańsk

Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk na torze przygotowują się już od zeszłego wtorku. Mimo wczesnego wyjazdu na tor klub zmienił plany dotyczące sparingów. W efekcie gdańszczanie przed sezonem odjadą tylko jeden mecz towarzyski.

Wybrzeże przed sezonem miało w planach starcie z Motorem Lublin, Polonią Piła, 2 mecze z GKM-em i spotkanie z jeszcze jednym rywalem. Z tego wszystkiego pozostał jednak tylko jeden sparing z ekipą z Grudziądza, ale w planach jest sporo treningów również z innymi drużynami.

23 i 24 żużlowcy drużyny z Gdańska będą uczestniczyć w otwartym treningu, natomiast 30 marca do Gdańska na jazdy na torze przyjedzie PSŻ Poznań, a 6 kwietnia Polonia Piła. Przygotowania uzupełni Memoriał Henryka Żyto, w którym wystąpią głównie zawodnicy Wybrzeża.

Drużyna nie odjedzie wielu sparingów, ale mimo wszystko trener i zawodnicy są zadowoleni z dotychczasowych treningów – „Ten tydzień minął nam bardzo szybko i bardzo pracowicie. Trenowaliśmy we wtorek, środę i piątek, a w czwartek jeździli sami lublinianie. To wszystko posłużyło zarówno nam jak i naszej nawierzchni, z której w tym momencie jesteśmy bardzo zadowoleni. W piątek chłopaki mieli okazję trochę pościgać się spod taśmy już nie tylko między sobą, ale i z wicemistrzami Polski. To ważne pod kątem psychologicznym. Nikogo nie porównywałem, chodziło o to, aby oswoić się z prędkością i rywalizacją” – powiedział trener Wybrzeża Eryk Jóźwiak na łamach klubowej strony internetowej.

– Nie pamiętam, abym tak szybko miał okazję ścigać się spod taśmy. Warunki mamy jednak takie, że grzechem byłoby z nie skorzystać. Sprawdziliśmy się w warunkach bojowych i to jest najważniejsze. Każdy z nas ma coś do poprawy, ale trzy tygodnie, które mamy do startu sezonu to jeszcze sporo czasu – stwierdził Jakub Jamróg dla wybrzezegdansk.pl.

Nadchodzące treningi i sparingi Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Reklamy
  • 23 marca, godz. 15 – trening otwarty dla kibiców (Gdańsk)
  • 24 marca, godz. 13 – trening otwarty dla kibiców (Gdańsk)
  • 25 marca, godz. 15 – Sparing z GKM Grudziądz (Grudziądz)
  • 27 marca, godz. 14 – IV Memoriał Henryka Żyto (Gdańsk)
  • 30 marca – Trening z PSŻ Poznań, otwarty dla kibiców (Gdańsk)
  • 6 kwietnia – Trening z Polonią Piła, otwarty dla kibiców (Gdańsk)

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×