Zmęczone Rekiny jadą do Zielonej Góry

Dziś (t.j. 31.07.2020) o godzinie 18 przy Wrocławskiej 69 odbędzie się pojedynek pomiędzy miejscowym Falubazem Zielona Góra i rybnickim ROW-em Rybnik. Mecz jest pierwszym w tym sezonie spotkaniem rewanżowym, pierwsze spotkanie odbyło się w Rybniku i zakończyło się wynikiem 36:53 na korzyść gości.

Faworyt jest chyba oczywisty, Rybniczanie do tej pory wygrali tylko jeden mecz, Rekinom udało się to na własnym torze przeciwko ostatniej w tabeli Stali Gorzów, mecz zakończył się zaledwie dwupunktową przewagą gości. Resztę meczów ROW przegrał, a większość z nich ogromną stratą punktową. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja Falubazu, który bez wątpienia zamierza dziś wygrać. Myszy zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, mając przy tym aż 9 punktów. Oprócz przegranego meczu z Włókniarzem na własnym torze, Falubaz nie zaliczył żadnych wpadek. Wysoka wygrana w Rybniku, remis we Wrocławiu i konkretny wynik z Motorem Lublin – to przykładowe tegoroczne sukcesy klubu z Zielonej Góry.

Zawodników ROW-u czeka również spore utrudnienie, gdyż jadą oni drugi dzień z rzędu, a Woryna i Lambert jadą już trzeci dzień bez przerwy. Jednak trzeba przyznać, że we wczorajszym meczu z Włókniarzem Rekiny zdecydowanie pokazały kły, w końcu przebudził się Kacper Woryna, a oprócz niego dobrym występem popisali się Miedziński i Szczepaniak, przy czym występ Szczepaniaka w Zielonej Górze jest wciąż niepewny ze względu na poważny wypadek, jaki zawodnik zaliczył w trzynastym biegu. Trochę poniżej oczekiwań pojechał Robert Lambert, u którego zadziałało tzw. rozluźnienie po wygraniu cyklu SEC.

Myszy również są na fali. We wtorek ekipa z Zielonej Góry pojechała do Leszna na zaległy mecz z miejscową Unią. Myszy z mistrzem Polski przegrały zaledwie czterema punktami, a występ Martina Vaculika zrobił niemałe wrażenie. Zawodnicy Falubazu mają też ten komfort, że po ostatnim ligowym meczu mieli dwudniową przerwę, której rybniczanie nie mieli.