Zmęczone Rekiny jadą do Zielonej Góry

Dziś (t.j. 31.07.2020) o godzinie 18 przy Wrocławskiej 69 odbędzie się pojedynek pomiędzy miejscowym Falubazem Zielona Góra i rybnickim ROW-em Rybnik. Mecz jest pierwszym w tym sezonie spotkaniem rewanżowym, pierwsze spotkanie odbyło się w Rybniku i zakończyło się wynikiem 36:53 na korzyść gości.

Faworyt jest chyba oczywisty, Rybniczanie do tej pory wygrali tylko jeden mecz, Rekinom udało się to na własnym torze przeciwko ostatniej w tabeli Stali Gorzów, mecz zakończył się zaledwie dwupunktową przewagą gości. Resztę meczów ROW przegrał, a większość z nich ogromną stratą punktową. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja Falubazu, który bez wątpienia zamierza dziś wygrać. Myszy zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, mając przy tym aż 9 punktów. Oprócz przegranego meczu z Włókniarzem na własnym torze, Falubaz nie zaliczył żadnych wpadek. Wysoka wygrana w Rybniku, remis we Wrocławiu i konkretny wynik z Motorem Lublin – to przykładowe tegoroczne sukcesy klubu z Zielonej Góry.

Zawodników ROW-u czeka również spore utrudnienie, gdyż jadą oni drugi dzień z rzędu, a Woryna i Lambert jadą już trzeci dzień bez przerwy. Jednak trzeba przyznać, że we wczorajszym meczu z Włókniarzem Rekiny zdecydowanie pokazały kły, w końcu przebudził się Kacper Woryna, a oprócz niego dobrym występem popisali się Miedziński i Szczepaniak, przy czym występ Szczepaniaka w Zielonej Górze jest wciąż niepewny ze względu na poważny wypadek, jaki zawodnik zaliczył w trzynastym biegu. Trochę poniżej oczekiwań pojechał Robert Lambert, u którego zadziałało tzw. rozluźnienie po wygraniu cyklu SEC.

Myszy również są na fali. We wtorek ekipa z Zielonej Góry pojechała do Leszna na zaległy mecz z miejscową Unią. Myszy z mistrzem Polski przegrały zaledwie czterema punktami, a występ Martina Vaculika zrobił niemałe wrażenie. Zawodnicy Falubazu mają też ten komfort, że po ostatnim ligowym meczu mieli dwudniową przerwę, której rybniczanie nie mieli.

Awizowane składy:

RM Solar Falubaz Zielona Góra:
1. Martin Vaculik
2. Antonio Lindbaeck
3. Michael Jepsen Jensen
4. Patryk Dudek
5. Piotr Protasiewicz
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

PGG ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Andrzej Lebiediew
11. Vaclav Milik
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Przemysław Giera
15. Mateusz Tudzież

fot. Natalia Gotter

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *