Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zmarzlik o czynnikach wpływających na jego dyspozycje i trudach w ostatnich tygodniach

Zmarzlik

Autor: Redakcja

Zmarzlik o czynnikach wpływających na jego dyspozycje i trudach w ostatnich tygodniach

Aktualny wicemistrz świata przyznał po spotkaniu w Gorzowie, że wraz ze swoim teamem musiał się napracować, żeby taki wynik był możliwy. Dodał również, że był nieco zły po wczorajszym Grand Prix we Wrocławiu, w którym nie udało mu się awansować do finału i wskazuje czynniki, które mogły mieć na to wpływ.

Motywacja była troszeczkę inna, ja nie lubię przegrywać. Zrobiliśmy zmiany w motocyklach. Zwykle trzeba reagować na bieżąco, z tygodnia na tydzień, bo taki jest żużel. Temperatura ma duże znaczenie, wczoraj 28 stopni, dzisiaj 22. Wszystko ma wpływ na pracę silników. Naprawdę trzeba się jako team napocić i powyrywać trochę włosów z głowy, żeby to wszystko dobrze funkcjonowało – mówił po meczu Bartosz Zmarzlik w Canal+ Sport 5.

David Bellego: Żużel we Francji znów się rozwija. Moi rodacy coraz częściej decydują się uprawiać ten sport

Kapitan zespołu Stali Gorzów przyznał, że ostatnie tygodnie nie były łatwe dla niego i jego klubowych kolegów, a to przez dające się we znaki kontuzje.

Po kontuzjach Andersa Thomsena i Martina Vaculika byliśmy w dużych kłopotach i szczerze mówiąc jechaliśmy do Torunia z mieszanymi uczuciami. Wszystko wyszło jednak pozytywnie. Pojechaliśmy mega fajnie i zdobyliśmy 44 punkty z takim trudnym rywalem, jakim jest Toruń. Nie to, że było nam łatwiej, ale jadąc u siebie na pewno mieliśmy jakiś handicap. Do tego wrócił też Martin, co również było bardzo pomocne i fajne […] Myślę, że w klubie panuje zadowolenie, że jesteśmy w półfinale i teraz karty znowu są otwarte. Trzeba będzie zrobić kawał dobrej roboty w piątek i w niedzielę – dodał Zmarzlik

fot. Łukasz Wilk

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×