Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Zmarzlik i spółka powalczą o trzecie złoto z rzędu. Finał Drużynowych Mistrzostw Europy w Grudziądzu [ZAPOWIEDŹ]

Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Zmarzlik i spółka powalczą o trzecie złoto z rzędu. Finał Drużynowych Mistrzostw Europy w Grudziądzu [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę 6 kwietnia zostaną rozdane pierwsze medale na arenie międzynarodowej w tym sezonie. W finale drużynowych mistrzostw Europy na torze w Grudziądzu powalczą reprezentacje Polski, Szwecji, Danii oraz Czech.

Grudziądz będzie gospodarzem tegorocznego wielkiego finału drużynowych mistrzostw Europy, z tego względu Reprezentacja Polski miała zapewniony w nim udział. Pozostałe trzy miejsca wyłonione zostały w finałach A i B. Z eliminacji w Gdańsku awansowali Szwedzi, natomiast w Pardubicach triumfowali Duńczycy. Ostatnie miejsce zajęła najlepsza drużyna z drugiego miejsca, którą okazała się reprezentacja Czech.

Trener Rafał Dobrucki do walki o trzeci złoty medal tej imprezy z rzędu desygnował Bartosza Zmarzlika, który wypełnia limit jednego uczestnika z cyklu Grand Prix. Poza czterokrotnym indywidualnym mistrzem świata w składzie znaleźli się również Patryk Dudek, bracia Pawliccy oraz Wiktor Przyjemski. Pozostali uczestnicy finału przystąpią w niezmienionych zestawieniach względem poprzednich zawodów.

Na torze zobaczymy czterech zawodników z cyklu Grand Prix, oprócz Zmarzlika będą to jeszcze Mikkel Michelsen, Fredrik Lindgren oraz debiutant jako stały uczestnik w tym sezonie Jan Kvech. Także nie zabraknie żużlowców, kiedyś ścigających się o tytuł indywidualnego mistrza świata, w Danii jest to Anders Thomsen, w reprezentacji trzech koron Kim Nilsson oraz Antonio Lindbaeck, natomiast wśród gospodarzy bracia Pawliccy oraz Patryk Dudek.

Poprzednie dwie edycje należały do Polaków, którzy byli najlepsi w Poznaniu oraz w Stralsund. Dwukrotnie srebrny krążek zdobywała reprezentacja Danii, a po brązowe medale sięgali Brytyjczycy. W tegorocznej edycji Wielka Brytania nie wystąpiła w drużynowych mistrzostwach starego kontynentu, więc na pewno w najbliższą sobotę zobaczymy nową nację na podium.

Początek finału drużynowych mistrzostw Europy na torze w Grudziądzu zaplanowano na sobotę, 6 kwietnia o godzinie 14:00. Funkcję sędziego będzie pełnić były ukraiński żużlowiec Aleksander Latosiński. Transmisję z zawodów będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport.

Składy na Finał DME w Grudziądzu:

DANIA

1. Mikkel Michelsen
2. Anders Thomsen
3. Rasmus Jensen
4. Mads Hansen
17. Bastian Pedersen

POLSKA

5. Bartosz Zmarzlik
6. Patryk Dudek
7. Przemysław Pawlicki
8. Piotr Pawlicki
18. Wiktor Przyjemski

SZWECJA

9. Jacob Thorsell
10. Antonio Lindbäck
11. Fredrik Lindgren
12. Kim Nilsson
19. Casper Henrikson

CZECHY

13. Daniel Klima
14. Vaclav Milik
15. Jan Kvech
16. Jan Macek
20. Adam Bubba Bednar

Żużel
Fot. Taylor Lanning
żużel
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *