Żużel - Best Speedway Tv

Zengota wrócił na tor! Polonia Bydgoszcz wciąż w walce o utrzymanie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zengota wrócił na tor! Polonia Bydgoszcz wciąż w walce o utrzymanie

Zengota wrócił na tor! Polonia Bydgoszcz wciąż w walce o utrzymanie

20 września 2020 Polonia Bydgoszcz podejmowała na własnym torze Unię Tarnów, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 49:41. Dla Gryfów jest to trzecie zwycięstwo w tym sezonie i właśnie ono pozwala wyprzedzić w tabeli Lokomotiv Daugavpils i rywalizować o utrzymanie w eWinner 1.Lidze żużlowej. Ważnym ogniwem ekipy z Bydgoszczy okazał się Grzegorz Zengota, który po prawie dwóch latach wrócił do ligowego ścigania. Zengota zaczął bardzo obiecująco zdobywając “trójkę”. Drugi start był równie dobry, ale już na pierwszym łuku nowy nabytek Polonii stracił prowadzenie, którego nie odzyskał mimo wielu prób, kończąc wyścig na drugim miejscu. W kolejnych dwóch biegach Zengota przyjechał do mety jako ostatni, ale w 14. biegu przyjechał jako drugi tuż za Andreasem Lyagerem, tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i zakończył spotkanie, mając na swoim koncie 7 punktów z bonusem.

IMG 4800

Wychowanek Falubazu Zielona Góra w marcu 2019 roku złamał nogę w Hiszpanii na motocrosie, wtedy nie wiadomo było, czy Zengota będzie jeszcze mógł jeździć na żużlu. Długa rehabilitacja przyniosła jednak oczekiwane efekty. Przed rozpoczęciem sezonu podpisał kontrakt Warszawski w Lublinie. 32-letni żużlowiec niedawno odnowił licencję żużlową i został wypożyczony do Polonii Bydgoszcz, a teraz w dobrym stylu wracana żużlowe tory.

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×