Żużel - Best Speedway Tv

Zdunek Wybrzeże Gdańsk z licencją nadzorowaną na sezon 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk z licencją nadzorowaną na sezon 2023

Zdunek Wybrzeże Gdańsk z licencją nadzorowaną na sezon 2023

Polski Związek Motorowy podjął decyzję o przyznaniu licencji nadzorowanej dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Oznacza to, że klub będzie musiał regularnie spełniać określone przez PZM wymogi.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w pierwszym terminie nie otrzymał licencji na starty w 1 Lidze Żużlowej. Klub wydał wtedy komunikat, w którym włodarze zaznaczyli, że ze zdziwieniem przyjęli decyzję Komisji Licencyjnej o odrzuceniu wniosku licencyjnego. Klub pisał wtedy, że głównym powodem odrzucenia wniosku licencyjnego GKŻ Wybrzeże były nieścisłości formalne.

Znamy pary inauguracji 1. Ligi!

Klub finalnie odwołał się od decyzji Komisji Licencyjnej. Polski Związek Motorowy podjął decyzję o przyznaniu licencji nadzorowanej dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Co to oznacza w praktyce? Klub będzie musiał spełniać wymogi, które będą ściśle określone czasowo. Od decyzji Komisji odwołały się także kluby z Leszna oraz Opola. Kolejarz otrzymał licencję warunkową, natomiast „Byki” przed startem sezonu 2023 będą musieli wyremontować oświetlenie.

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×