Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Zawodnik gnieźnian chce pokazać, że zasługuje na miejsce w składzie

Zawodnik
Fot. Jakub Malec

Autor: Jan Kamiński

Zawodnik gnieźnian chce pokazać, że zasługuje na miejsce w składzie

Ultrapur Start Gniezno miniony sezon zakończył porażką w finale rozgrywek 2. Ligi Żużlowej, przez prawie całą długość rozgrywek elementem drużyny był Kacper Gomólski, którego sezon okraszony był ciągłymi wahaniami formy. W następnym roku ma on jednak zamiar poprawić swoje wyniki i stać się ważną częścią zespołu.

30-latek sezon 2023 zakończył ze średnią biegową na poziomie 1.638. Lepsze spotkania stale przeplatał gorszymi występami. Teraz po podpisaniu nowego kontraktu ze Startem Gniezno nastawia się na poprawę formy i dobre wejście w przyszłoroczne rozgrywki. Jak sam zawodnik wspomniał, w przygotowaniach nie będą mu przeszkadzały również kontuzje, przez co jest tym bardziej pozytywnie nastawiony na następny sezon.

Plan jest jasny. Chcę pokazać, że Kacper Gomólski żyje, potrafi się skutecznie ścigać i ma się dobrze. Tym bardziej że w końcu będę przystępował do przygotowań zimowych jako zdrowy zawodnik, a nie taki, który ma problemy ze zdrowiem. Ja oczekującym?! Nie wiem czyje to są słowa. Jeśli tak prezes klubu powiedział, to oczywiście ma prawo do swojego zdania. Ja mam zupełnie inne plany na następny sezon – powiedział zawodnik w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym

Pojawiające się głosy o ewentualnym braku miejsca w składzie wzięły się z nadmiaru zawodników na pozycji krajowego seniora, na którą chętni poza Kacprem Gomólskim są Kevin Fajfer i Hubert Łęgowik. Ostateczna decyzja należeć będzie do trenera Tomasza Fajfera, lecz wychowanek klubu z pierwszej stolicy Polski zamierza wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać, że jest w stanie pełnić rolę jednego z liderów zespołu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×