Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zawodnik Falubazu Zielona Góra kontuzjowany. Czeka go przerwa w startach

Falubazu Zielona Góra
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Zawodnik Falubazu Zielona Góra kontuzjowany. Czeka go przerwa w startach

Wczoraj kibice w Polsce byli świadkami kolejnych już turniejów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Młodzieżowcy rywalizowali ze sobą w Pile oraz Bydgoszczy. W tej pierwszej lokalizacji triumfowali ex aequo juniorzy Polonii Piła i #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań, w drugich zawodach pewne zwycięstwo odnieśli młodzi zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Poniedziałkowa rywalizacja nie obyła się niestety bez kontuzji, a urazu doznał młodzieżowiec NovyHotel Falubazu Zielona Góra.

Młode „Moto Myszy” brały udział w zmaganiach na stadionie pilskiej Polonii. Liderem zielonogórskiej młodzieży był Krzysztof Sadurski, który w swoich trzech pierwszych startach zwyciężał. Niestety podczas kolejnego wyścigu ze swoim udziałem upadł i później nie kontynuował już jazdy. Jak poinformował dzisiaj rano zielonogórski klub, badania wykazały, że Sadurski doznał pęknięcia kości ramienia. Teraz czeka go przerwa od jazdy na żużlu, jednak nie podano, ile będzie ona trwała.

Krzysztof Sadurski razem z Oskarem Huryszem w pierwszych meczach sezonu PGE Ekstraligi stanowili o formacji młodzieżowej NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Teraz jednak sztab szkoleniowy ekipy z Winnego Grodu będzie musiał zastąpić kontuzjowanego wychowanka Fogo Unii Leszno. Kolejny mecz pojadą oni jednak na wyjeździe za 11 dni, a ich przeciwnikiem będzie Orlen Oil Motor Lublin.

MAAS 050524 70
Fot. Marta Astachow
MAAS 050524 77
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *