Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zawodnicy zastępowani na pierwsze siedem kolejek PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi

zawodnicy zastępowani
Fot. Emilia H. Lengas

Autor: Krzysztof Grzęda

Zawodnicy zastępowani na pierwsze siedem kolejek PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi

Najnowszy komunikat Speedway Ekstraligi opublikowany w przededniu startu najważniejszych rozgrywek rozgrywek ligowych w Polsce przyniósł informacje m.in o zawodnikach zastępowanych na pierwsze siedem rund nachodzącego sezonu.

Przed sezonem 2024 doszło to istotnej zmiany w zastępowaniu zawodników. Popularną „ZZ-tkę” przed rokiem można było stosować w przypadku kontuzji tylko za najlepszego zawodnika, natomiast gdy zawodnik brał udział w zawodach rangi FIM, FIM Europe, czy swojej rodzimej ligi, to można było zastępować pięciu seniorów. Władze rozgrywek wyszły na przeciw oczekiwaniom klubów i teraz można zastępować dwóch najlepszych zawodników w rundzie zasadniczej, a za trzech w rundzie finałowej. Zmianie nie uległy przepisy w przypadku udziału zawodnika w przypadku udziału w innych zawodach.

Rezerwy zastępującej nie można stosować również za juniorów, dlatego próżno szukać na listach Wiktora Przyjemskiego, czy Sebastiana Szostaka, których średnie pozwalają na wystawienie zastępstwa zawodnika. Poza klubami z Ostrowa Wielkopolskiego i Lublina „brak zawodnika” widnieje w Energa Wybrzeżu Gdańsk, a w tym przypadku jest to spowodowane brakiem piątego sklasyfikowanego seniora w kadrze Gdańszczan. Zmiana listy zawodników zastępowanych nastąpi po 7 rundzie oraz po zakończeniu fazy zasadniczej.

image 1
image 2
image 3
janowskiego
Fot. Paweł Wilczyński
Motor Lublin
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *