Czas na 1 rundę eliminacji do IME U19! Biało-Czerwoni zawalczą o finał w Nagyhalasz

bstv 1536x162 4
Czas na 1 rundę eliminacji do IME U19! Biało-Czerwoni zawalczą o finał w Nagyhalasz 3
Czas na 1 rundę eliminacji do IME U19! Biało-Czerwoni zawalczą o finał w Nagyhalasz
Autor: Jakub Żak Data: 20-05-2021

Już 22 maja (sobota) w węgierskim Nagyhalasz o godzinie 15:15 Biało-Czerwoni zawalczą o finał w Nagyhalasz czyli rozpocznie się pierwsza runda kwalifikacyjna przed finałem Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19. Kolejne dwie rundy obędą się 19 i 26 czerwca w Holsted i Divišov, a finał rozegra się 7 sierpnia w Rydze. W zeszłym roku w Gdańsku odbył się tylko finał, który wygrał Marcus Birkemose, a podium uzupełnili Jakub Miśkowiak i Alexander Woentin.

Po 8. latach znowu w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów znów rywalizować będą tylko zawodnicy do lat 19. Turniej ten jest organizowany od 1998 roku i od tego czasu triumfowali w nim m.in. Matej Żagar, Antonio Lindbaeck, Piotr Pawlicki, Robert Lambert, czy Bartosz Zmarzlik. Tegoroczna obsada finału rozstrzygnie się po rozegraniu trzech rund eliminacyjnych. Polacy wystąpią w sobotę w Nagyhalasz, gdzie zobaczymy trzech biało-czerwonych, a dwóch pojedzie w czerwcu w czeskim Divišov.

Na Węgrzech Polskę reprezentować będzie Cierniak, Żupiński i Curzytek, czyli trójka solidnych ekstraligowych juniorów. Z zagranicy też można dopatrzeć się kilku mocnych nazwisk mowa przede wszystkim o Łotyszach z Daugavpilsu (Gusts i Matjuszonok), oraz o znanych z polskich torów Chlupacu i Ernstcie, Na liście startowej można znaleźć również parę ciekawych zawodników, którzy będą mieli okazję wykazać się przy mocniejszej stawce.

Przykładem jest na przykład Anze Grmek, który już w zeszłym roku radził sobie bardzo dobrze w Indywidualnych Mistrzostwach Słowenii, a w tym sezonie odnosił sukcesy również w ramach Indywidualnych Mistrzostw Włoch. Gospodarzy reprezentować będzie Richard Fuzesi. Wstępnie można powiedzieć, że faworytami będą Polacy, ale tego typu zawody są ciężkie do przewidzenia, bo większość uczestników wciąż nie jest powszechnie znana i każdy z nich ma wielką szansę, aby się wybić i pokazać na arenie międzynarodowej.

Lista startowa:
 1. Francis Gusts (Łotwa)
 2. Markus Lill (Estonia)
 3. Ben Ernst (Niemcy)
 4. Richard Fuzesi (Węgry)
 5. Anze Grmek (Słowenia)
 6. Karol Żupiński (Polska)
 7. Erik Bachhuber (Niemcy)
 8. Ernest Matjuszonok (Łotwa)
 9. Mathias Tresarrieu (Francja)
 10. Pavel Kuchar (Czechy)
 11. Michał Curzytek (Polska)
 12. Petr Chlupac (Czechy)
 13. Miran Praznik (Słowenia)
 14. Mateusz Cierniak (Polska)
 15. Dan Gilkes (Wielka Brytania)

fot. wojta-foto.cz

bst2 1
Czas na 1 rundę eliminacji do IME U19! Biało-Czerwoni zawalczą o finał w Nagyhalasz 4
Tagi , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Jakub Żak

O Jakub Żak

Piszący z pasją i zaangażowaniem, fan sportu (zwłaszcza czarnego). Miłośnik mijanek bez hamulców na każdym torze i w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.