Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zatrzymanie prezesa Marka G. ma związek ze sprawą, dotyczącą możliwych przestępstw podatkowych na milionowe kwoty

Zatrzymanie

W środowe popołudnie fani gorzowskiej Stali przeżyli szok, prezes ich klubu został zatrzymany. Akcja Centralnego Biura Śledczego Policji jest związana z popełnionymi przestępstwami podatkowymi. Zatrzymanie ma związek ze sprawą, dotyczącą możliwych przestępstw podatkowych na milionowe kwoty – chodzi o wyłudzanie VAT-u – donosi Gazeta Lubuska.

W Polsce w województwie łódzkim i śląskim policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w ramach śledztwa kolejne 3 osoby. Wszyscy usłyszeli zarzuty między innymi prania pieniędzy pochodzących z przestępstw, a dwie osoby dodatkowo zarzut udziału w grupie przestępczej.  W śledztwie łącznie występuje już blisko 200 podejrzanych, którym przedstawiono prawie 700 zarzutów, w tym 124 osoby usłyszały zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego 6 kierowania nią.

Prezes Stali Gorzów

Wobec 44 osób zastosowano środek o charakterze izolacyjnym. Śledczy ustalili majątek należący do podejrzanych i przejęli mienie warte ponad 40 mln zł. Decyzją prokuratora przekazano część zabezpieczonego towaru wartego ponad 3 mln zł szczecińskim szpitalom i Policji – taką informację możemy przeczytać na oficjalnej stronie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dziś klub ma wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Miłośnicy Stali Gorzów liczą, że sytuacja, w jakiej znalazł się prezes, szybko się wyjaśni, a przy tym nie ucierpi ich ukochany klub. Czy to możliwe? Przekonamy się niebawem.

fot. własne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×