Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka/Ligi Zagraniczne

Maciej Janowski, Jason Doyle, Luke Becker i Tai Woffinden zapewnią wygraną ekipie Dackarny? Zapowiedź wtorkowych spotkań ligi szwedzkiej

Zapowiedź

Autor: Małgorzata Olejniczak

Maciej Janowski, Jason Doyle, Luke Becker i Tai Woffinden zapewnią wygraną ekipie Dackarny? Zapowiedź wtorkowych spotkań ligi szwedzkiej

We wtorkowy wieczór, w szwedzkiej Bauhaus-Ligan zaplanowano trzy spotkania: Eskilstuna SmedernaDackarna Malilla, Piraterna Motala – Indianerna Kumla oraz Masarna Avesta – Vastervik Speedway. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 19:00.

Do Eskilstuny przyjedzie drużyna Dackarny, która w pierwszym starciu tych ekip pokonała na własnym obiekcie Smedernę 48:42. Gospodarze za wszelką cenę będą chcieli zdobyć w tym meczu trzy punkty, a pomóc ma w tym powracający do składu Grigorij Łaguta. Ten plan może okazać się jednak niewykonalny bowiem w ekipie gości po raz pierwszy ujrzymy trio Maciej Janowski, Jason Doyle Tai Woffinden, wspomagane przez znajdującego się w dobrej formie Luke’a Beckera. Dla Tajskiego będzie to pierwszy mecz w szwedzkiej lidze w obecnym sezonie.

Ciekawie zapowiada się także spotkanie na RMV Skog Arena, gdzie Piraterna Motala podejmie Indianernę Kumla. Do składu gospodarzy wraca Adam Ellis, a debiut w barwach Piratów zaliczy Aleksander Woentin. Ta dwójka ma pomóc gospodarzom w odniesieniu pierwszego w obecnej batalii zwycięstwa. Tymczasem Indianerna  przyjedzie do Motali w swym najmocniejszym zestawieniu, z Maxem Frikce’m na czele i będzie chciała wywieźć trzy punkty. Przedłuży to ich nadzieje na awans do fazy play-off. W Kumli padł wynik 56:34.

Do Avesty przyjedzie natomiast drużyna z Vastervik. W składzie gości zabraknie Piotra Pawlickiego, który walczy z kontuzją barku, a także Philipa Hellstroema Baengsa, który wczoraj w Allsvenskan miał, na szczęście nie groźny, wypadek. W ekipie gości zabraknie Artema Łaguty, za którego, podobnie jak za Piotra Pawlickiego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. W pierwszym starciu górą było Vastervik, zwyciężając 53-37.

Przewidywane składy:

Eskilstuna Smederna

 1. Michael Jepsen Jensen
 2. Grigorij Łaguta
 3. Gleb Czugunow
 4. Andrzej Lebiediew
 5. Pontus Aspgren
 6. Max Belsing
 7. Johannes Stark

Dackarna Malilla

 1. Maciej Janowski
 2. Luke Becker  
 3. Tai Woffinden
 4. Jacob Thorssell
 5. Jason Doyle
 6.  Maksymilian Bogdanowicz

Piraterna Motala

 1. Adam Ellis
 2. Tomas H. Jonasson  
 3. Peter Kildemand
 4. Oskar Fajfer
 5. Jakub Jamróg
 6. Aleksander Woentin
 7. Rasmus Broberg

Indianerna Kumla

 1. Chris Holder
 2. Ludvig Lindgren
 3. Niels Kristian Iversen
 4. Jonas Jeppesen
 5. Max Fricke
 6. Joel Andersson
 7. Gustav Grahn.

Masarna Avesta

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Martin Smolinski
 3. David Bellego
 4. Piotr Pawlicki z/z
 5. Antonio Lindbaeck
 6. Emil Millberg
 7. Aleksander Liljekvist

Vastervik Speedway

 1. Wiktor Kułakow
 2. Artem Laguta z/z
 3. Mads Hansen
 4. Wadim Tarasienko
 5. Fredrik Lindgren
 6. Anton Karlsson
 7. Noel Wahlqvist.

fot. Roger Hutgren dackarna.nu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *