Zapowiedź meczu Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

Już w najbliższy piątek, 19 czerwca o godzinie 20:30 na “Smoczyku” w Lesznie zmierzą się jedne z najmocniejszych drużyn w Ekstralidze. Ubiegłoroczni finaliści, czyli drużyny z Leszna i Wrocławia. W tamtym roku lepsze okazały się leszczyńskie byki. Czy i tym razem uda im się pokonać Spartę?

W pierwszej kolejce obydwa zespoły wygrały. Unia pokonała na wyjeździe tamtejszy Gorzów, kończąc mecz wynikiem 41:49. Natomiast wrocławianie rozgromili na swoim torze drużynę z Lublina 55:35. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. Kto nim zostanie? A może będziemy świadkami remisu?

Dużym atutem gospodarzy będzie zdecydowanie tor. Poza tym zespół składa się z naprawdę silnego składu. Widnieją tam takie nazwiska jak Sayfutdinov, Kołodziej czy Pawlicki. Oraz para dobrych juniorów: Szlauderbach i Kubera.

Spartanom również niczego nie brakuje jeżeli chodzi o skład. Trzykrotny mistrz świata- Tai Woffinden, oprócz niego Janowski, czy ostatnio świetnie punktujący Drabik. Młodzieżowcy wrocławian (Chugunov i Liszka) również tworzą mocną parę, pokazali to w ostatnim meczu, gdzie łącznie zdobyli 16 punktów.

Obie drużyny są bardzo waleczne i wiedzą o co jadą. Każdemu zależy na wygranej, która przybliży ich do mistrzostwa. Drużyna z Wrocławia na pewno postawi się Bykom i niejednokrotnie w tym spotkaniu namiesza. Myślę, że w piątkowy wieczór czeka nas wyrównana i zacięta walka. Najważniejsze, aby pomimo ferworu walki wszyscy mecz zakończyli bez kontuzji, a zwycięzcę zweryfikuje tor.
Niech wygra lepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *