Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Czas rewanżu w eWinner 1. Lidze. Zapowiedź meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Zapowiedź meczu

Autor: Edyta Wojdeł

Oceń Wpis

Czas rewanżu w eWinner 1. Lidze. Zapowiedź meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Już w ten piątek 19.08 o godz. 17:00 na stadionie w Zielonej Górze odbędzie się rewanżowe spotkanie ćwierćfinałowe fazy play off eWinner 1. Ligi. Drużyna Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie na domowym torze H. Skrzydlewska Orła Łódź. Będzie to już czwarte w sumie spotkanie tych drużyn w sezonie 2022.

Pierwsze starcie zielonogórskich Myszy z łódzkimi Orłami na zielonogórskim owalu miało miejsce 18 czerwca i zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy 57 do 33. Na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek eWinner 1. Ligi Stelmet Falubaz Zielona Góra zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i właśnie to połączyło go ponownie z H. Skrzydlewską Orłem Łódź, który uplasował się na przedostatniej – piątej pozycji w tabeli.

GKSŻ odpowiada, dlaczego Cierniak i Miśkowiak pojechali w Lublinie

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, w fazie play off, na łódzkiej Moto Arenie triumfowały Orły, które zapewniły sobie wtedy dziesięciopunktową przewagę i stały się realnym kandydatem do dalszej walki o półfinały. Pierwszą drużyną, która już zakwalifikowała się do półfinałów fazy play off eWinner 1. Ligi jest Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

IMG 7925 Grygolec
Czas rewanżu w eWinner 1. Lidze. Zapowiedź meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3

Dla Stelmetu Falubazu Zielonej Góry będzie to bardzo ważna potyczka. Zielonogórskie Myszy, od początku postrzegane przez wielu, jako ligowy faworyt, są bowiem obecnie w mało zadowalającej sytuacji. By zakwalifikować się do półfinałów potrzebują bowiem zdobyć w piątkowym meczu, ponad dziesięć punktów przewagi. Pierwszy mecz z łódzkimi żużlowcami wygrali co prawda dwudziestoma czteroma punktami, ale byli wtedy w znacznie lepszej dyspozycji, a dla Orłów był to pierwszy raz na zielonogórskim torze. Czy tym razem zawodnicy Falubazu będą w stanie powtórzyć tamten wynik?

Kapitalne widowisko w Bauhaus Ligan! Masarna wygrywa u siebie z Piraterna Motala 42:36

Goście z Łodzi będą mieli już znacznie większe szanse na lepsze dopasowanie się do toru gospodarzy. Nie brakuje im również woli walki, a jeśli nawet coś poszłoby nie po ich myśli, to dzięki przewadze jaką wypracowali na domowym owalu, nadal mają spore szanse na zajęcie pozycji lucky losera. Na miejsce „szczęśliwego przegranego” mogą ewentualnie również liczyć zielonogórskie Myszy, ale nie ulega wątpliwości, że będzie to dla nich mało satysfakcjonujące. W szczególności satysfakcji z takiego obrotu spraw nie odczują również zielonogórscy kibice, którzy ostatnio w co raz bardziej dosadny sposób uzewnętrzniają poziom swojego rozczarowania.

Reklamy
IMG 7887 Fricke
Czas rewanżu w eWinner 1. Lidze. Zapowiedź meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 4

Nie ulega wątpliwości, że w tej fazie rozgrywek każde rozgrywane spotkanie ma bardzo istotne znaczenie dla biorących w nich udział drużyn. Przełożenie meczu Cellfast Wików Krosno z Trans MF Landshut Devils implikuje również to, że żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielonej Góry zostali pozbawienie jakiejkolwiek możliwości na kalkulację potrzebnych im punktów i zmuszeni będą dać z siebie prawdziwe sto procent jeśli nadal zależy im na walce o awans do najwyższej ligi żużlowej.

AWIZOWANE SKŁADY

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Piotr Protasiewicz
10. Krzysztof Buczkowski
11. Rohan Tungate
12. Jan Kvech
13. Max Fricke
14. Maksym Borowiak
15. Nile Tuft

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Brady Kurtz
2. Luke Becker
3. Norbert Kościuch
4. Marcin Nowak
5. Niels Kristian Iversen
6. Nikodem Bartoch
7. Aleksander Grygolec

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×