Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Trans MF Landshut Devils. Czy Orły wreszcie zainaugurują sezon 2023 na domowym torze?

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Autor: Edyta Wojdeł

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Trans MF Landshut Devils. Czy Orły wreszcie zainaugurują sezon 2023 na domowym torze?

Przed nami kolejna runda sezonu żużlowego 2023. Już w tę niedzielę 30.04 o godz. 14:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej w 1. Lidze Żużlowej. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Trans MF Landshut Devils.

Niedzielne spotkanie będzie jednym z dwóch, zaplanowanych na ten dzień, meczy na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze w ubiegłym tygodniu odnotowali pierwszą w sezonie 2023 wygraną na wyjeździe w Poznaniu. Jednakże nie mieli oni jeszcze okazji ścigać się na domowym owalu. W tę niedzielę zatem reprezentanci H. Skrzydlewska Orła Łodzi, mają po raz pierwszy spotkać się z łódzkimi fanami czarnego sportu, na rodzimym stadionie.

Drużynie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź udało się ostatnio co prawda odrobić cztery cenne punkty. Jednakże kapryśna pogoda oraz problemy z organizacją toru na łódzkiej Moto Arenie wcale nie ułatwiają żużlowcom Orła przygotowań na przyjęcie gości z zachodniej granicy. Chociaż prognozy w kwestii łódzkiego owalu, są podobno optymistyczne, to brak treningów i niemożność wcześniejszego spasowania z torem, mogą bez wątpienia zaważyć na wyniku niedzielnego spotkania.

Goście z Trans MF Landshut Devils, co prawda w sezon 2023 nie weszli zbyt efektownie, ale to z pewnością sprawi jedynie, że będą jeszcze bardziej zmotywowani do odrabiania już dość wysokiej straty punktowej. Niemieckie Diabły bowiem tegoroczne spotkania w 1. Lidze Żużlowej rozpoczęły od dwóch porażek, zarówno wyjazdowej, jak i domowej i stratni są obecnie aż dwadzieścia punktów. Należy jednak pamiętać, że w ubiegłym sezonie Orły pojedynek z żużlowcami z Landshut rozpoczynały sporą przewagą, a finalnie zakończyły porażką, co jest tylko kolejnym dowodem na to, iż czarny sport potrafi zaskakiwać.

Żywimy nadzieję, że prace na łódzkim owalu zakończą się sukcesem i obydwie drużyny będą miały okazję wziąć udział w starciu o kolejne punkty. O tym czy żużlowcy H. Skrzydlewska Orła Łodzi rozpoczną nareszcie, budowanie Orlej Twierdzy, czy też goście z Tran MF Landshut Devils wreszcie pokażą rogi i postanowią wrócić za zachodnią granicę Polski z pierwszymi punktami, przekonamy się już w niedzielę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi oraz na platformę Canal+ Online. Początek transmisji o godzinie 13:55. Sędzią zawodów będzie Bartosz Ignaszewski, komisarzem toru Krzysztof Guz, komisarzem technicznym Adam Giernalczyk, a przewodniczącym Jury Zbigniew Kuśnierski.

Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Timo Lahti
10. Jakub Jamróg
11. Tomasz Gapiński
12. Tom Brennan (U24)
13. Niels-Kristian Iversen
14 Aleksander Grygolec
15. Mateusz Dul

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Sandro Wassermann
3. Lukas Baumann (U24)
4. Kim Nilsson
5. Dimitri Bergé
6. Norick Blödorn
7. Erik Bachhuber

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. orzel.lodz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *