Żużel - Best Speedway Tv

Walka w paszczy lwa, czyli zapowiedź meczu Częstochowa - Grudziądz. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
zapowiedź meczu

Walka w paszczy lwa, czyli zapowiedź meczu Częstochowa – Grudziądz.

bstv 1536x162 4 1024x108 1

Walka w paszczy lwa, czyli zapowiedź meczu Częstochowa – Grudziądz.

Już w ten piątek (28.05.2021r.) o godzinie 18 na stadionie zielona-energia.com Arena Częstochowa swój pierwszy pojedynek przy udziale publiczności stoczy Eltrox Włókniarz Częstochowa z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz.


Po tym, co mogliśmy oglądać w zeszły weekend, oba zespoły mają wyrównane szanse na wygraną, jednak to biało-zieloni zostają faworytem. Częstochowianie byli do tej pory bezbarwni u siebie na torze, więc będą mieli ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ co roku starcie z Grudziądzem nie należy do łatwych. W 2019r. i 2020r. jednak to Włókniarz wychodził górą i wygrywał z dużą różnicą punktową. Co będzie w tym sezonie okaże się już w piątek.


W drużynie prowadzonej przez Janusza Ślączkę liderem jest Nicki Pedersen, który bardzo dobrze zna owal częstochowskiego toru, ponieważ w latach wcześniejszych jeździł dla Włókniarza. Drugą taką osobą jest Kenneth Bjerre, tych dwóch panów może wiele pokazać, więc mecz na pewno nie będzie nudny. Ciekawostką tego spotkania okazała się zmiana w składzie awizowanym gości, gdyż do składu wrócił wcześniej odsunięty Krzysztof Kasprzak.


Piotr Świderski, trener Włókniarza też wprowadził zmiany, jednak delikatniejsze. Tutaj chodzi o zmiany w zestawieniu par. Tym razem z juniorem wystawiony został kapitan Leon Madsen. Patrząc na dyspozycję częstochowskiej młodzieży tj. Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego gospodarze mogą być spokojni o to, iż w tym spotkaniu chłopaki również przywozić będą bardzo cenne punkty. Lepszą formę pokazał w Gorzowie Kacper Woryna, co daje w Częstochowie duży optymizm, że to już koniec złej passy seniora i teraz walka o medale jest coraz bliżej.

Czy Włókniarz przy swoich kibicach pokaże to, co w ostatnich dwóch meczach i kontynuuje ciągłość wygranych meczy ?
Czy jednak GKM przełamie lody i zdobędzie 3 pkt w tabeli ? Na to i inne nurtujące nas pytania odpowiedź otrzymamy w piątek 28 maja od godz. 18.
Transmisja meczu : Eleven Sports.

Awizowane składy :

ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

9. Fredrik Lindgren
10. Jonas Jeppesen
11. Bartosz Smektała
12. Kacper Woryna
13. Leon Madsen
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki

ZOOLESZCZ DPV LOGOISTIC GKM GRUDZIĄDZ

1. Przemysław Pawlicki
2. Roman Lachbaum
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

SĘDZIA ZAWODÓW – PIOTR LIS.

fot. Michał Szmyd / SpeedwayCanvas

image

Zostaw komentarz

0/100

×