Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia musi zgarnąć pełną pulę – zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Autor: Wojciech Kamiński

bstv 1536x162 1

Polonia musi zgarnąć pełną pulę – zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W poniedziałek 5 lipca o 20:15 rozpocznie się spotkanie pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Gdańska. Krótko mówiąc Abramczyk Polonia jest na musiku. Aby zachować szanse na awans do fazy play-off musi wygrać z drużyną Wybrzeża za trzy duże punkty. Aktualnie w tabeli Zdunek Wybrzeże ma 14 punktów, a Polonia 8 punktów i jeden mecz mniej. W pierwszym meczu Wybrzeże wygrało 50:40, przewaga 10 punktów wydaje się być bezpieczna, jednak gospodarze na pewno zrobią wszystko żeby zdobyć punkt bonusowy.

Do składu Polonii po kontuzji powraca Grzegorz Zengota, jest to bardzo dobra wiadomość dla kibiców z Bydgoszczy. Polonii w poprzednich meczach zdecydowanie brakowało kontuzjowanych liderów. Ciężko było wygrać mecz kiedy na wysokim poziomie punktował tylko Vadim Tarasienko. Bardzo duże będzie zależało od postawy Daniela Jeleniewskiego, który zaliczył dobry występ w Gnieźnie i bardzo średni w Łodzi. Niewiadomą jest także postawa Nikodema Bartocha, który jest poobijany po zawodach młodzieżowych. Zawodnicy z miasta nad Brdą intensywnie trenowali w sobotni wieczór, trening został zaplanowany tak aby warunki były jak najbardziej zbliżone do tych, które będą miały miejsce w poniedziałek.

Celem minimum dla Wybrzeża jest obrona punktu bonusowego. Na równym i dobrym poziomie jedzie cały czas Wiktor Kułakow, z dobrej strony w meczu z Wilkami Krosno zaprezentował się także Jakub Jamróg. Delikatną formę zwyżkową możemy zaobserwować u Krystiana Pieszczka, w meczu ligowym udało mu się solidnie zapunktować. Niestety występ w SEC w Gdańsku nie był już dla niego taki udany, zdobył tylko 5 punktów i nie wygrał żadnego wyścigu. W Gdańsku kibice bardzo mocno liczą na kolejny dobry występ Piotra Gryszpińskiego, dobry występ juniorów może zdecydować o tym dla kogo wynik będzie korzystny.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Jensen
2. Pieszczek
3. Jamróg
4. Gruchalski
5. Kulakov
6. Szczotka
7. Gryszpiński
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Jeleniewski
10. Gała
11.
12. Lyager
13. Tarasenko
14. Przyjemski
15. Bartoch
16. Saidulliln

Transmisja rozpocznie się o godzinie 20:00 na antenie nSport+.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *