Przejdź do treści
PGE EKSTRALIGA

Być, albo nie być… – zapowiedź meczu ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz — eWinner Apator Toruń.

zapowiedź

Autor: Aleksandra Gucia

Być, albo nie być… – zapowiedź meczu ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz — eWinner Apator Toruń.

Być albo nie być w PGE Ekstralidze, oto jest pytanie.  To pytanie zadają sobie włodarze klubów z Grudziądza i Torunia. Pierwotnie derby pomorza miały się odbyć w zeszłym tygodniu, ale przez niekorzystne warunki atmosferyczne, spotkanie nie doszło do skutku. W pierwszym starciu tych ekip lepsi byli goście.

Miejmy nadzieję, że tym razem pogoda dopisze. Jednak warunki atmosferyczne to nie jedyne zmartwienie włodarzy GKM-u. Nie wiadomo czy w piątkowym meczu wystąpi Nicki Pedersen, który został zawieszony przez duńską federację. Dziś ma zapaść decyzja odnośnie startów Nickiego. Brak Duńczyka to ogromny problem dla drużyny, gdyż Pedersen jest liderem zespołu Janusza Ślączki.

W składzie awizowanym zabrakło również Kennetha Bjerre, zapewne żużlowiec z kraju Hamleta  wystąpi, gdyż szkoleniowiec ma prawo do 3 zmian. Krzysztof Kasprzak dostał szansę w meczu w Gorzowie i pokazał się z bardzo dobrej strony, jednak tor w Grudziądzu,  to zupełnie inna bajka. Wiele będzie zależeć od Przemysława Pawlickiego i Pawła Miesiąca. Kibice liczą też na Romana Lachbauma. Kluczowa będzie postawa juniorów Mateusza Bartkowiaka i Denisa Zielińskiego. Grudziądzanie przystąpią do tego spotkania z nożem na gardle.

W bardziej komfortowej sytuacji znajduje się zespół z Torunia. Oczywiście też potrzebują wygranej, jednak jadą w pełnym składzie. Paweł Przedpełski w tym sezonie jest liderem swojej drużyny i na torze prezentuje się świetnie. Jack Holder walczy zawsze do samego końca. Starszy z braci Holderów ostatnio boryka się z problemami i jego forma nie jest zadowalająca. Należy pamiętać o tym, że Tomasz Bajerski ma asa w rękawie w postaci Roberta Lamberta. Nieco gorzej jest z formacją juniorską. Młodzieżowcy jadą poniżej oczekiwać. Kto wie, może w Grudziądzu nastąpi ich przełamanie?

Zawody te będą bardzo zacięte. Spotykają się dwie drużyny z dolnej części tabeli. Jeśli w przyszłym sezonie chcą ścigać się w najlepszej lidze świata, to muszą dać z siebie wszystko. Który zespół zgarnie 3 punkty? Która formacja juniorka okaże się lepsza? Który z zawodników zdobędzie najwięcej punktów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w piątkowy wieczór.

Awizowane składy:

eWinner Apator Toruń:
1. Paweł Przedpełski
2. Jack Holder
3. Chris Holder
4. Adrian Miedziński
5. Petr Chlupac
6. Kacper Makowski
7. Krzysztof Lewandowski


ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
9. Przemysław Pawlicki
10. Roman Lachbaum
11. Krzysztof Kasprzak
12. Paweł Miesiąc
13. Miłosz Wysocki
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

Początek spotkania: 19:30

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *