Żużel - Best Speedway Tv

Jedni ze spokojem, drudzy pod presją – zapowiedź Arged Malesa Ostrów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jedni ze spokojem, drudzy pod presją – zapowiedź Arged Malesa Ostrów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

zapowiedź

Jedni ze spokojem, drudzy pod presją – zapowiedź Arged Malesa Ostrów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W niedzielę odbędzie się 14. kolejka eWinner 1. Ligi żużlowej.  Zespół Arged Malesa Ostrów  podejmie Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Drużyna z Ostrowa jest już pewna fazy play-off, zaś ekipa z Bydgoszczy nadal walczy o to, aby znaleźć się w pierwsze czwórce i powalczyć o medale. Oba zespoły spotkały się w meczu inauguracyjnym i górą była Polonia, ponieważ wygrała 46:44.

Do składu gospodarzy po kontuzji wraca Nicolai Klindt. Duńczyk tego sezonu na pewno nie zaliczy do udanych, jedzie w kratkę i jeszcze ta kontuzja. Żużlowiec z kraju Hamleta jednak zrobi wszystko, aby pokazać się na torze z jak najlepszej strony. Kibice z Ostrowa liczą również na przebudzenie Olivera Berntzona. Szwed miał być liderem, jednak w chwili obecnej spisuje się raczej średnio.

Trener gospodarzy zdecydował, że pod numerem 12 pojawi się  Patrick Hansen. Duńczyk zazwyczaj startował z pozycji rezerwowego. Skład uzupełniają Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński. W formacji młodzieżowej wystąpią Kacper Grzelak i  Sebastian Szostak.

Ten sezon zdecydowanie nie należy do drużyny Lecha Kędziory. Goście muszą wygrać w Ostrowie za 3 punkty, żeby być pewnym miejsca w play-offach. Sytuację zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego skomplikowała domowa porażka z Cellfast Wilkami Krosno. Bydgoszczanie do Ostrowa udadzą się bez kontuzjowanego Grzegorza Zengoty. W jego miejsce pojedzie Adrian Gała. Liderem ekipy gości jest  Wadim Tarasienko.

Dobrze prezentuje się również Daniel Jeleniewski. Świetnie na torach radzi sobie Wiktor Przyjemski. Młodzieżowiec wzbudza spore zainteresowanie zespołów ekstraligowych. Na pozycji rezerwowej znalazł się Jewgienij Sajdullin.

Czy podopiecznym Lecha Kędziory uda się wywieść z Ostrowa 3 punkty? Czy trener Arged Malesa Ostrów popełnił błąd, wystawiając Patricka Hansena pod 12? Jak zaprezentuje się Nicolai Klindt po kontuzji? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielny wieczór.

Składy awizowane:

Arged Malesa Ostrów:
9. Nicolai Klindt
10. Tomasz Gapiński
11. Oliver Berntzon
12. Patrick Hansen
13. Grzegorz Walasek
14. Kacper Grzelak
15. Sebastian Szostak

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Daniel Jeleniewski
2. Andreas Lyager
3. Wadim Tarasienko
4. Adrian Gała
5. David Bellego
6. Wiktor Przyjemski
7. Nikodem Bartoch
8. Jewgienij Sajdullin

Początek spotkania: 18:30

fot. Emilia Hamerska – Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×