Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Zapowiedź 10. rundy Metalkas 2. Ekstraligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Metalkas 2. Ekstraligi

Autor: Edyta Wojdeł

Zapowiedź 10. rundy Metalkas 2. Ekstraligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Przed nami 10. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Już w tę niedzielę 30.06 o godz. 14:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się kolejne spotkanie fazy rewanżowej. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz.

Niedzielne spotkanie będzie jednym z dwóch zaplanowanym na ten dzień meczów, na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. W przeciągu tego tygodnia dla gospodarzy będzie to już druga okazja do ścigania. Po piątkowym wyjazdowym spotkaniu w Poznaniu, tym razem u siebie podejmą kolejnych gości – Abramczyk Polonię Bydgoszcz.

Po nie za ciekawym wejściu w sezon 2024, pod koniec fazy zasadniczej łódzkie Orły zaczęły wreszcie wzlatywać do góry. Wygrany wyjazd w Gdańsku oraz dwa zwycięstwa na własnym owalu wyraźnie podbudowały łódzkich żużlowców do działania. Nie bez znaczenia było również zdobycie punktu bonusowego podczas pierwszego w tym sezonie rewanżu. Nic dziwnego, że aż trzydziestodwupunktowa wygrana z beniaminkiem Metalkas 2. Ekstraligi pchnęła H. Skrzydlewską Orła Łódź do działania.

Zdecydowanie słabiej łódzka drużyna spisała się na wyjeździe w Poznaniu. Chociaż Luke Becker bardzo dobrze odnalazł się na Golęcinie, to z całą pewnością zabrakło mu doparowych w walce o wyższe cele. Nie ulega jednak wątpliwości, że w domowych warunkach Orły, w kolejnym rewanżu, podejmą próbę jak najlepszego zaprezentowania się przed własną publicznością. Chociaż bydgoskie Gryfy mogą okazać się niełatwym przeciwnikiem, to atut toru powinien leżeć po stronie łodzian.

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz natomiast, z całą pewnością nie mają na co narzekać. Rundę zasadniczą zakończyli odnotowując na swoim koncie tylko dwie porażki. Pomimo, iż pierwszy wyjazd fazy rewanżowej nie koniecznie napawał optymizmem, to domowy mecz z Cellfast Wilkami Krosno z pewnością podbudował bydgoskie Gryfy. Nie bez powodu są one obecnie liderami tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Dodatkową motywacją dla bydgoszczan może być depczący im, w klasyfikacji, po piętach ROW Rybnik. Rekiny mają przed sobą jeszcze jeden zaległy mecz, a od Abramczyk Polonii Bydgoszcz dzieli ich tylko 51 małych punktów. Chęć utrzymania pozycji lidera, to bez wątpienia niezła pobudka do przerwania domowej dominacji Orłów.

Czy łódzkie Orły mają szanse na domowego hat tricka? Czy też może to Abramczyk Polonia Bydgoszcz będzie dalej szedł po swoje w drodze do fazy play off? O tym przekonamy się już w niedzielę podczas 10. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi oraz na platformę Canal+ Online. Początek transmisji o godzinie 14:00. Sędzią zawodów będzie Michał Sasień.

Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Luke Becker
10. Daniel Kaczmarek
11. Tomasz Gapiński
12. Benjamin Basso (U24)
13. Oliver Berntzon
14. Bartosz Nowak
15. Mateusz Bartkowiak

ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz:
1. Kai Huckenbeck
2. Tim Soersen (U24)
3. Mateusz Szczepaniak
4. Andreas Lyager
5. Krzysztof Buczkowski
6. Franciszek Karczewski
7. Oliver Buszkiewicz

DSC 7292 1

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *