baner 1200 200
Wywiad z Fabianem Ragusem, zawodnikiem RM Solar Falubaz Zielona Góra. 5

Wywiad z Fabianem Ragusem, zawodnikiem RM Solar Falubaz Zielona Góra


Klaudia Polańska: Proszę, opowiedz nam o sobie.Fabian Ragus: Nazywam się Fabian Ragus, mam 17 lat, pochodzę z Nietkowic, swoją przygodę z żużlem rozpocząłem mając 14 lat. W mojej rodzinie motocykle były od kiedy się urodziłem i zostałem tym zarażony od najmłodszych lat. Na swój pierwszy mecz żużlowy poszedłem gdy miałem 8 lat z moim tatą i od razu się w tym zakochałem i wiedziałem, że to jest coś co chce robić w życiu. Licencję żużlową zdałem w Lesznie w 2017 r na 250cm3. Natomiast na 500 cm3 w Grudziądzu w 2019r.


Klaudia Polańska: Jak wygląda Twój okres przygotowawczy do sezonu?


Fabian Ragus: Trenuję sześć razy w tygodniu. Są to trzy trening na sali akrobatycznej pod okiem trenera Radosława Walczaka, jeden trening w terenie, basen oraz gry zespołowe. W weekendy trenuje na crossie by utrzymać ciągły kontakt z motocyklem.


Klaudia Polańska: Będziesz walczył z innymi juniorami o podstawowy skład ekstraligi czy wywiera to na Tobie presje czy starasz się podchodzić do tego ze spokojną głową?


Fabian Ragus: Podchodzę do tego ze spokojną głową, wiem, że stać mnie na starty w zawodach rangi ekstraligowej, robię wszystko, żeby stawać się coraz lepszym zawodnikiem i zdobywać cenne punkty dla Falubazu.


Klaudia Polańska: Czy w swojej karierze odniosłeś jakąś poważną kontuzje?


Fabian Ragus: Na zawodach w Grudziądzu w kontakcie z innym zawodnikiem, upadłem na tor wskutek czego doznałem mocnego stłuczenia nerki , było to bardzo nieprzyjemne jednak nie zraziło mnie to do speedwaya.


Klaudia Polańska: Jak wygląda Twoje zaplecze na sezon 2021?


Fabian Ragus: Na początku chciałbym podziękować mojemu klubowi, którym jest Falubaz Zielona Góra za zapewnienie mi sprzętu z najwyższej półki, którym będę dysponował w nadchodzącym sezonie. Są to dwa nowe motocykle.


Klaudia Polańska: Jakie są Twoje cele na nadchodzący sezon?


Fabian Ragus: Przede wszystkim chciałbym dobrze się bawić, przejechać sezon cało i zdrowo, zagościć na stałe w ekstraligowym składzie i poprawić swoje wyniki w zawodach młodzieżowych.


Klaudia Polańska: Jak godzisz żużel z nauką?


Fabian Ragus: Chodzę do szkoły zaocznej, zajęcia odbywają się tam weekendowo oraz dużo swojego czasu poświęcam na naukę w domu.


Klaudia Polańska: Na co stać RM Solar Falubaz Zieloną Górę w sezonie 2021?


Fabian Ragus: Uważam, że jesteśmy mocną drużyną i na pewno stać nas na play-off. W minionym sezonie też wiele osób skazywało Falubaz na porażkę a skończyliśmy sezon na czwartym miejscu.


Klaudia Polańska: Jakieś szczególne ważne wspomnienie/bieg z minionego sezonu?


Fabian Ragus: Myślę, że każde zawody miały dla mnie jakieś wyjątkowe znaczenie i nie jestem w stanie opowiedzieć o tym co było szczególnie ważne, staram się z każdych zawodów wyciągać cenne wnioski by stawać się coraz lepszym.


Klaudia Polańska:Dziękuję bardzo za rozmowę.


Fabian Ragus:Dziękuję bardzo, pozdrawiam wszystkich kibiców i do zobaczenia na stadionach.

fot. Dariusz Biczynski

baner 1200 200
Wywiad z Fabianem Ragusem, zawodnikiem RM Solar Falubaz Zielona Góra. 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *