Żużel - Best Speedway Tv

Wypowiedzi zawodników Wybrzeża Gdańsk po pierwszej wygranej w sezonie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wybrzeża Gdańsk

Wypowiedzi zawodników Wybrzeża Gdańsk po pierwszej wygranej w sezonie

Wypowiedzi zawodników Wybrzeża Gdańsk po pierwszej wygranej w sezonie

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk zwyciężyli po raz pierwszy w sezonie. W niedziele na własnym torze pokonali zespół ROW Rybnik. Bardzo dobre zawody odjechał Adrian Gała, który zdobył 9 punktów i dwa bonusy, był to jego najlepszy występ w sezonie.

278475069 394094776051459 3381275049349008167 n

– „Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, bo ten sezon nie układał się po naszej myśli, mojej również. Było ciężko. Po pierwszych sparingach wydawało mi się, że wszystko gra, dobrze czułem się na torze. Później miałem delikatny kryzys, w głowie pojawił się niepokój. Pojawiły się też nerwowe ruchy m.in. upadki. Teraz uspokoiliśmy się. Takie zawody cieszą, bo wraca pewność siebie” – powiedział na łamach Trójmiasto.pl Adrian Gała.

– „Dużo pozmieniałem w moich silnikach i jechałem totalnie w ciemno. Dawno nie trenowałem w Gdańsku, bo miałem zawody w ligach zagranicznych. Trudno mi ocenić ten tor, bo pierwsze wyścigi jeszcze poznawałem te silniki, jak one reagują i w którą stronę iść z przełożeniami. Cieszę się, że w dwóch ostatnich biegach fajnie to odpaliło„.

Dobrej myśli jest także Timo Lahti, który nie przeniósł się do Gdańska po to, by nie wejść do fazy Play-off. Fin zaliczył również dobry występ zdobywając 10 punktów z bonusem, dzięki czemu zespół mógł odnieść zwycięstwo. Na sam początek zaprezentował dwa fantastyczne biegi w który przyjechał na początku stawki.

„We wcześniejszych dwóch meczach na wyjeździe było blisko korzystnych rezultatów i uważam, że nie sprzedaliśmy tanio skóry. Teraz pokazaliśmy, że jesteśmy mocną drużyną i stać nas na wiele. Sezon jest jeszcze długi i wierzę w to, że jesteśmy w stanie awansować do play-off.”[…] „Tor się zmienił, a po pierwszych dwóch, wygranych biegach nie chciałem niczego zmieniać w ustawieniach. Gdy dojechałem trzeci, dokonaliśmy odpowiednich korekt i wygrałem podwójnie. W 15. biegu miałem dobry start, ale Rasmus Jensen miał kłopoty na pierwszym łuku i musiałem powalczyć, by odzyskać punkt” – opowiedział portalowi Trójmiasto.pl Timo Lahti.

fot. Sonia Kaps

Reklamy


Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×