Żużel - Best Speedway Tv

Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM okiem Best Speedway TV [VIDEO] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wykluczenie

Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM okiem Best Speedway TV [VIDEO]

Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM okiem Best Speedway TV [VIDEO]

Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM było konsekwencją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę 20 lutego 2022 roku. Decyzję taką podjęły między innymi FIM, PZM, FIM Europe czy Duńska Federacja Motocyklowa. W konsekwencji zawodnicy z Rosji zostali wykluczeni między innymi z cyklu Speedway Grand Prix. Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM omówiliśmy w naszym Magazynie Best Speedway TV

Już osiem dni po agresji Federacji Rosyjskiej, MKOL wydał komunikat ws. uczestnictwa Rosjan i Białorusinów w zawodach sportowych. Międzynarodowy Komitet Olimpijski w komunikacie pisał wtedy, że w celu ochrony integralności światowych zawodów sportowych oraz dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, MKOL zaleca, aby Międzynarodowe Federacje Sportowe i organizatorzy imprez sportowych nie zapraszali ani nie zezwalali na udział rosyjskich i białoruskich sportowców i urzędników w zawodach międzynarodowych.

Speedway of Nations 2022 okiem Best Speedway TV [VIDEO]

Natomiast 5 marca FIM wyrzucił Rosjan ze wszystkich zawodów rangi mistrzostw świata, a PZM ze wszystkich zawodów na terenie Polski. Dzień później taką samą decyzję podjęło również FIM Europe. FIM zawiesił federację rosyjską i białoruską, czego efektem było wykluczenie zawodników i reprezentacji ze wszystkich rozgrywek o randze mistrzostw świata. Rosjanie nie zostali dopuszczeni do startów m.in. w cyklu Grand Prix, SGP 2, SGP 3, SoN, SEC, MEP, DME U23, IME U19, PEP U19, oraz w drugim finale IME w Ice Speedwayu.

Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM omówiliśmy obszernie w naszym Magazynie Best Speedway TV w którym udział wzięli Dawid Procajło, Bartosz Glapiak, Jakub Bielak oraz Dawid Ociepa.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Wykluczenie rosyjskich żużlowców przez FIM okiem Best Speedway TV [VIDEO]

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×