Żużel - Best Speedway Tv

Speedway of Nations 2022 okiem Best Speedway TV [VIDEO] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Speedway of Nations

Speedway of Nations 2022 okiem Best Speedway TV [VIDEO]

Speedway of Nations 2022 okiem Best Speedway TV [VIDEO]

Speedway of Nations 2022 na długo zapadnie w pamięci polskich kibiców, jednak nie ze względu na kolejny medal zdobyty przez Polską reprezentację, a na katastrofalny wręcz wynik, jakim było odległe, szóste miejsce. Biało-czerwoni w wielkim finale pokonali jedynie reprezentację Finlandii. O Speedway of Nations 2022 porozmawialiśmy w Magazynie Best Speedway TV.

Speedway of Nations 2022 miało początkowo odbyć się w Esbjergu, jednak z powodu problemów organizacyjnych przeniesiono je do Vojens, czyli rodzinnego domu duńskiego żużla. Po złoty medal nieoczekiwanie sięgnęła reprezentacja Australii, która wyprzedziła ekipy z Wielkiej Brytanii oraz Szwecji. Katastrofalnie wypadli Polacy, którzy w końcowej klasyfikacji musieli uznać wyższość aż pięciu ekip, w tym Czechów i zakończyli zmagania na odległym, szóstym miejscu.

Craig Cook wraca do Edinburgh Monarchs!

Polacy przed finałami uznawani byli za głównych faworytów i kibice mieli nadzieję, że wreszcie uda się sięgnąć po złoty medal. Już półfinał pokazał, że Polacy są dalecy od optymalnej formy i awans wywalczyli dopiero po biegu barażowym, w którym pokonali reprezentację Niemiec. W wielkim finale powróciły demony z poprzednich dni. Reprezentacja Polski zdobyła 26 punktów tracąc do podium cztery oczka. Aż 20 punktów zdobył Bartosz Zmarzlik. Słabe zawody zaliczyli Maciej Janowski (4 pkt) oraz Patryk Dudek (2 pkt).

Speedway of Nations 2022 omówiliśmy obszernie w naszym Magazynie Best Speedway TV w którym udział wzięli Dawid Procajło, Bartosz Glapiak, Jakub Bielak oraz Dawid Ociepa.

Speedway of Nations 2022 okiem Best Speedway TV

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×