Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże Gdańsk wzmacnia się! Mają nowego trenera-konsultanta w drużynie

Wybrzeże Gdańsk
Fot. Wybrzeże Gdańsk

Autor: Redakcja

Wybrzeże Gdańsk wzmacnia się! Mają nowego trenera-konsultanta w drużynie

Lech Kędziora dołączy do sztabu Energi Wybrzeża Gdańsk jako trener-konsultant, wspierając menedżera Eryka Jóźwiaka. Dla 68-letniego szkoleniowca, który w zeszłym sezonie pracował w PGE Ekstralidze, jest to już trzecie podejście do pracy w Gdańsku.

Kędziora, pochodzący z Rudej Koźlanki w Wielkopolsce, był wcześniej zawodnikiem GKM Grudziądz i Ostrovii. Swoją pierwszą przygodę z Wybrzeżem Gdańsk rozpoczął w latach 1998-2000, kiedy to awansował do Ekstraligi, zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a później spadł na niższy poziom rozgrywek. Ponownie objął stanowisko trenera gdańskiej drużyny przed sezonem 2018, jednak po siedmiu kolejkach, mając na koncie zaledwie dwa zwycięstwa, zrezygnował z funkcji.

Lech Kędziora
fot. Paweł Wilczyński

W trakcie swojej długiej kariery trenerskiej Kędziora prowadził również zespoły z Grudziądza, Gniezna, Piły, Warszawy, Łodzi, Rybnika, Bydgoszczy i Częstochowy. W 2016 roku doprowadził Orła Łódź do finału w zapleczu Ekstraligi, a rok później z Włókniarzem Częstochowa zajął 5. miejsce w Ekstralidze, pomimo wcześniejszych przewidywań o spadku. W 2022 roku, będąc trenerem Lwów, zdobył brązowy medal, a w kolejnym sezonie drużyna uplasowała się na czwartym miejscu. Po sezonie 2023 zakończył współpracę z klubem.

Po półrocznej przerwie Kędziora otrzymał telefon z Gdańska z propozycją wsparcia Energi Wybrzeża jako trener-konsultant, aby pomóc poprawić wyniki drużyny.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *