Żużel - Best Speedway Tv

Wybrzeże Gdańsk pokonuje Orła Łodź 51:39. W starciu Timo Lahti vs Niels-Kristian Iversen 3:0 | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk pokonuje Orła Łodź 51:39. W starciu Timo Lahti vs Niels-Kristian Iversen 3:0

Wybrzeże Gdańsk pokonuje Orła Łodź 51:39. W starciu Timo Lahti vs Niels-Kristian Iversen 3:0

Sobotni mecz Wybrzeża Gdańsk z Orłem Łódź był dla obu drużyn początkiem rundy rewanżowej, która ma dać odpowiedź na pytanie, czy gdańszczan będziemy oglądać w przyszłym sezonie na pierwszoligowych torach.

Przed spotkaniem obie drużyny zakładały walkę o pełną pulę, czyli trzy punkty. Skończyło się ważną wygraną gospodarzy i punktem bonusowym dla łodzian. Czyli wilk syty i owca cała. Wybrzeże pokonało Orła 51:39. ale było bardzo blisko wygranej za trzy punkty. O niepowodzeniu tej misji zdecydowało wykluczenie Adriana Gały w czternastym biegu. Brak tego zawodnika w przedostatnim starciu pozwolił łodzianom przywieźć remis, i w konsekwencji wygrać dwumecz 89:90.

wyb

Mecz rozpoczął się od wygranej gospodarzy 4:2. Dwójka Jakub Jamróg – Adrian Gała lepiej wyszła spod taśmy, ale Brady Kurtz zdołał minąć tego drugiego i dowieźć dwa punkty dla gości. Czwarty przyjechał Norbert Kościuch.

Bieg juniorski tradycyjnie w tym sezonie należał do młodzieżowców Orła, a para Alekasander Grygolec – Mateusz Dul nie dała szans Kamilowi Marcińcowi. Miłosz Wysocki nie ukończył biegu po zaliczonym upadku na pierwszym łuku.

Remis w biegu trzecim to pokłosie wykluczenia Wiktora Trofimowa, który zaliczył upadek. Timo Lahti założył na pierwszym łuku obu łodzian i po raz pierwszy okazał się lepszym od Nielsa-Kristiana Iversena, trzeci był Marcin Nowak.

W powtórzonym biegu czwartym atomowo wystartowali Luke Becker i Mateusz Dul. Rasmus Jensen minął na dystansie młodzieżowca Orła, ale po kapitalnej walce na finiszu nie dał jednak rady Amerykaninowi. Czwarty był Wysocki. Pierwsza seria dla Orła, który prowadził 10:14.

Druga seria rozpoczęła się od wygranej gospodarzy, którzy po starcie wyszli na 5:1, ale Trofimowa minął Kurtz. Pierwszy był Jamróg, a czwarty Becker.

Bez historii pozostało starcie szóste, w którym Lahti, po starcie z pierwszego pola zostawił za plecami Kościucha i Nowaka, a ci pokonali, Marcińca. Punkty zdobyte na nieopierzonym młodzieżowcu Wybrzeża i były jedynymi, jakie przywiózł Kościuch w sobotnim spotkaniu.

W biegu siódmym kolejny raz widzieliśmy kapitalny start gospodarzy, lecz tym razem para Gała – Jensen nie oddała prowadzenia. Trzeci był Iversen, który do samej mety gonił Jensena. Czwarty przyjechał Aleksander Grygolec. Wybrzeże po siedmiu biegach prowadziło 22:20.

Bieg ósmy to kolejna pewna wygrana Lahtiego, który przyjechał przed parą Kurtz – Becker. Stawkę zamknął Wysocki.

W biegu dziewiątym Adrian Gała i Rasmus Jensen powiększyli przewagę Wybrzeża o kolejne 2 punkty. Z gdańską parą walczył Nowak, i ostatecznie przyjechał na drugim miejscu za Gałą, ostatni był Kościuch.

W dziesiątym biegu padł remis. Jedyną swoją trójkę zdobył w nim Iversen, przywożąc za plecami kolejno: Jamroga, Trofimowa i Dula. Po trzech seriach na tablicy widniał wynik 32:28.

Dwa kolejne biegi gdańszczanie wygrali po 4:2, powiększając przewagę do ośmiu oczek.

W trzynastym biegu pod taśmą ponownie stanęli Lahti i Iversen, w towarzystwie Jensena i Kurtza. W tym starciu Timo Lahti jedyny raz musiał uznać wyższość zawodnika Orła, którym okazał się Australijczyk. Fin jednak po raz drugi w tym meczu pokazał plecy Iversenowi, stawkę zamknął Jensen.

Przed biegami nominowanymi do rozdania został jedynie bonus, Wybrzeże prowadziło 43:35.

Decydujący wpływ na losy punktu bonusowego miał upadek Adriana Gały, na pierwszym łuku czternastego starcia, skutkujący wykluczeniem zawodnika Wybrzeża. W powtórce Jensen pokonał Nowaka i Kurtza, a remis w tym biegu dał łodzianom wygraną w dwumeczu, i to pomimo podwójnej porażki w ostatniej gonitwie.

W finałowym biegu Lahti po raz trzeci pokonał Iversena, który okazał się słabszy także od Adriana Gały. Czwarty przyjechał Brady Kurtz.

Sobotnie dwa punkty dały drużynie z Gdańska realną nadzieję na pozostanie na zapleczu Ekstraligi. Ojcami sukcesu są bez dwóch zdań Timo Lahti i Jakub Jamróg, którzy zdobyli w sumie 27 punktów. W ekipie Orła fatalnie zaprezentował się Norbert Kościuch, a delikatnie mówiąc nie zachwycił także Iversen. Łódzcy kibice zachodzą w głowę jakim cudem to Fin, a nie Duńczyk jeździ w Gdańsku, przywożąc cenne punkty dla Wybrzeża. Gdyby Orzeł miał w swych szeregach parę Lahti – Jamróg walczyłby o awans do elity. Tymczasem na razie łodzianie muszą skupić się na utrzymaniu miejsca w czołowej szóstce. Wybrzeże powoli wychodzi z dołka, i na pewno nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w walce o utrzymanie.

Odpowiedź na pytanie czy w sobotę to gdańszczanie byli tak dobrzy, czy łodzianie tak słabi otrzymamy w kolejnych spotkaniach 1. ligi.

Wybrzeże Gdańsk – Orzeł Łódź 51:39

Wybrzeże Gdańsk – 51

 • 9. Adrian Gała – 10 (1,3,3,3,w)
 • 10. Rasmus Jensen – 9+2 (2,2*,1,1*,3)
 • 11. Jakub Jamróg – 13+1 (3,3,2,3,2*)
 • 12. Wiktor Trofimow– 3+1 (w,1,1*,1)
 • 13. Timo Lahti – 14 (3,3,3,2,3)
 • 14. Miłosz Wysocki – 0 (u,0,0)
 • 15. Kamil Marciniec – 2 (1,0,1)
 • 16. Piotr Gryszpiński – ns

Orzeł Łódź – 39

 • 1. Norbert Kościuch – 2 (0,2,0,0,-)
 • 2. Marcin Nowak – 8+1 (1,1*,2,2,2)
 • 3. Brady Kurtz – 10 (2,2,2,3,1,0)
 • 4. Luke Becker – 6+1 (3,0,1*,2)
 • 5. Niels Kristian Iversen – 7 (2,1,3,0,1)
 • 6. Mateusz Dul – 3+1 (2*,1,0)
 • 7. Aleksander Grygolec – 3 (3,0,w)
 • 8. Nikodem Bartoch – ns

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

×