Żużel - Best Speedway Tv

Kto z Polaków pojedzie w eliminacjach do Grand Prix? W poniedziałek wszystko rozstrzygnie Turniej o Złoty Kask | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kto z Polaków pojedzie w eliminacjach do Grand Prix? W poniedziałek wszystko rozstrzygnie Turniej o Złoty Kask

Złoty Kask

Kto z Polaków pojedzie w eliminacjach do Grand Prix? W poniedziałek wszystko rozstrzygnie Turniej o Złoty Kask

W Lany Poniedziałek (18 kwietnia) o godzinie 14 na stadionie w Opolu odbędą się zmagania w Turnieju o Złoty Kask. Najlepsi zawodnicy oprócz prestiżu otrzymają szansę na reprezentowanie kraju w eliminacjach do międzynarodowych turniejów.

239305066 495259928226790 8786440486646785192 n

GKSŻ w porozumieniu z trenerem Rafałem Dobruckim wybrało 18. zawodników, którzy w Opolu będą uczestniczyć w Złotym Kasku. Wiadomo już, że w eliminacjach do Speedway Grand Prix wystartuje czterech najlepszych zawodników z finału ZK i jedna dzika karta, a w cyklu SEC pojedzie tylko pierwsza trójka poniedziałkowego turnieju, którą uzupełni zawodnik tzw. “dzikus”.

Turniej o Złoty Kask w Polsce jest organizowany od 1961 roku, co prawda nie cieszy się już taką popularnością, jak na początku nieistnienia, ale wciąż nie należy go lekceważyć ze względu na fakt, że stanowi on część eliminacji do najważniejszych międzynarodowych imprez. Od 1992 na stałe zmieniono formułę cyklu na finały jednodniowe, a od zeszłego roku dodatkowego prestiżu imprezie dodał fakt, że stała się ona memoriałem pierwszego polskiego mistrza świata, czyli Jerzego Szczakiela.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii Złotego Kasku jest Tomasz Gollob, który zdobył łącznie 8 medali w tym aż 7 złotych. Triumfy w przeszłości odnosili również Roman Jankowski, Zenon Plech, Edward Jancarz, Antoni Woryna, czy Janusz Kołodziej, który w gronie tegorocznych uczestników ma najwięcej sukcesów w Turnieju o Złoty Kask. Przez ostatnie 2 lata wygrywał Bartosz Zmarzlik, który w tym roku ponownie będzie jednym z głównych faworytów do triumfu.

Stawka poniedziałkowych zawodów będzie naprawdę mocna. Oprócz 2-krotnego mistrza świata na torze w Opolu rywalizować będą tacy zawodnicy jak Patryk Dudek, Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Przemysław Palicki, czy wcześniej wspomniany Janusz Kołodziej.

Zawody zapowiadają się naprawdę ciekawie. Obsada prezentuje się bardzo dobrze, a nagroda w postaci szansy na jazdę w Indywidualnych Mistrzostwach Świata z pewnością będzie odpowiednią motywacją dla najlepszych polskich żużlowców. Zawodnicy zapewne będą mogli liczyć na duże wsparcie z trybun, bo Złoty Kask w Opolu ostatnio gościł w 1987, gdy była to jedna z czterech rund cyklu. Dodatkowo impreza będzie memoriałem legendy opolskiego żużla Jerzego Szczakiela, co z pewnością zachęci lokalnych fanów do przyjścia na stadion.

Reklamy

Lista startowa DPV Logistic Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela:

 1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
 2. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
 3. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
 4. Gleb Czugunow (Betard Sparta Wrocław)
 5. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń)
 6. Dominik Kubera (Motor Lublin)
 7. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 8. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń)
 9. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz)
 10. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 11. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 12. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 13. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
 14. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
 15. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
 16. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 17. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz)
 18. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)

fot. wojta.foto.cz

Zostaw komentarz

0/100

 • redakcja@bestspeedwaytv.pl
 • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×