Wspomnienie Ś.P. Kamila Pulczyńskiego

W piątkowy poranek świat żużlowy i nie tylko obiegła smutna informacja o śmierci Kamila Pulczyńskiego. Brat Emila urodził się 30 kwietnia 1992 roku. Licencję żużlową zdał w 2008 roku, jako zawodnik Unibaxu Toruń. Debiut ligowy zaliczył dwa lata później w barwach macierzystego klubu w meczu ze Spartą Wrocław. W tamtych zawodach wyjechał na tor w jednym wyścigu i zdobył jeden punkt. Młodego zawodnika hamowały kontuzje, lecz mimo wszystko rozwijał się z roku na rok. Przez trzy kolejne sezony zagościł na dłużej w składzie drużyny z Torunia. Głównie tworzył parę juniorską ze swoim bratem. W 2013 roku występował także, jako gość w pierwszoligowym Orle Łódź. Po zakończeniu wieku juniora Kamil Pulczyński przeniósł się do drugoligowej Victorii Piła. Przejście w wiek seniora zahamowało karierę utalentowanego zawodnika. Sezon później występował w barwach Motoru Lublin. 2016 rok był dla Kamila Pulczyńskiego ostatnim, w którym wystąpił w zawodach ligowych. Reprezentował wtedy zespół z Rawicza. Na 2017 rok 25-latek podpisał kontrakt z KSM Krosno występującym w 2. LŻ. Niestety w treningu przedsezonowym Kamil Pulczyński zaliczył upadek, w którym doznał poważnej kontuzji barku. Wychowanek Unibaxu Toruń nigdy więcej nie wyjechał na tor w zawodach ligowych.

2008 rok – 16-latek w barwach Unibaxu zdobywa licencję nr 450. Rok później w Toruniu razem z Damianem Celmerem, Emilem Pulczyńskim, Bartoszem Pietrykowskim oraz Łukaszem Przedpełskim zdobywa tytuł MDMP. Uzyskuje w tych zawodach dwanaście punktów.
fot. sportowy24.pl

2010 rok – Kamil Pulczyński razem ze swoim bratem – Emilem oraz rezerwowym Bartoszem Pietrykowskim zdobywa srebrny medal w MMPPK. Przegrywają tylko ze Stalą Gorzów Wielkopolski. Razem ze swoim bratem oraz Pawłem Przedpełskim powtarzają ten sukces trzy lata później.
fot. facebook.com/SpeedwayTorun

2012 rok – 20-latek, jako młodzieżowiec Unibaxu Toruń uzyskuje swoją najlepszą średnią w Ekstralidze, która wynosi 1,068 pkt/bieg. Tworzy parę juniorską z bratem Emilem i razem ze swoim macierzystym klubem zdobywa brązowy medal w DMP.
fot. Sławomir Stachowski

2014 rok – Kamil Pulczyński przechodzi w wiek seniora i przenosi się do drugoligowej Victorii Piła. Na najniższym szczeblu rozgrywkowym zdobywa średnią 1,255 pkt/bieg. Razem z zespołem awansuje do rundy play-off, w której Victoria Piła ulega drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego.
fot. Jakub Barański

2015 rok – 23-latek przenosi się do spadkowicza 1. LŻ, czyli Motoru Lublin. Drugi sezon na najniższym szczeblu rozgrywkowym jest jeszcze lepszy niż poprzedni. Wykręca średnią 1,588 pkt/bieg i razem z „Koziołkami” w rundzie play-off ulega swojej poprzedniej drużynie.
fot. Weronika Waresiak

2016 rok – Kamil Pulczyński w 1. LŻ reprezentuje barwy Kolejarza Rawicz. W całych rozgrywkach występuje tylko w dwunastu wyścigach i zdobywa średnią 0,917 pkt/bieg. W następnym sezonie 25-latek podpisuje kontrakt z KSM-em Krosno, lecz podczas treningu przedsezonowego doznaje kontuzji.
fot. Krzysztof Szpak

2019 rok – Kamil Pulczyński po pechowym zakończeniu kariery zostaje przy żużlu i współpracuje m.in. z Jasonem Doylem oraz Fredrikiem Lindgrenem.
fot. facebook.com/StomatologEstetyczny

fot. Sławomir Stachowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *