Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie baner_1200_200-1024x171.jpg

Wreszcie pozytywne wieści z Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy wstępną datę startu rozgrywek!

W ostatnich dniach napływały do nas bardzo niepokojące wieści z Wysp. Z walki o mistrzostwo Anglii wycofał Swindon Robins, a z jazdy w Championship zrezygnował Somerset Rebels. Sytuacja ta spowodowana jest brakiem rozgrywek w sezonie 2020 oraz pesymistycznym spojrzeniem na rozgrywki w sezonie 2021. Bez powrotu kibiców na trybuny kluby nie dadzą rady funkcjonować ze względu na brak przychodów z biletów.


W czwartek jednak odbyło się zdalne spotkanie brytyjskich działaczy. Ustalili oni wstępną datę startu rozgrywek na początek maja. Przedstawiciele klubów opracowali koncepcję rozgrywek w nadchodzącym sezonie biorąc pod uwagę restrykcję związaną z sytuacją ogólnoświatową oraz polskim przepisem ograniczającym zawodników do startów w maksymalnie dwóch ligach. Przedstawiono również plan mający pomóc młodym żużlowcom z Wielkiej Brytanii nie tylko w 2021 roku.

Odniesiono się również do decyzji klubów, które zrezygnowały z udziału w rozgrywkach w najbliższym sezonie.
„Ponadto mimo rozczarowujących informacji o wycofaniu się z rozgrywek Swindon i Somerset w 2021 roku rozumiemy, że kluby te podjęły decyzję, aby zabezpieczyć swoją przyszłość od 2022 roku. Drużyny te powrócą do rozgrywek w następnym sezonie”
źródło: speedwaygb.co.uk

W nadchodzących dniach możemy spodziewać się większej ilości szczegółów dotyczących rozgrywek w sezonie 2021 na Wyspach.

foto: speedwaygb.co.uk

baner 1200 200
Wreszcie pozytywne wieści z Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy wstępną datę startu rozgrywek! 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *