Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Wolfe Wittstock – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (zapowiedź meczu)

Wolfe Wittstock

Autor: Jakub Żak

Wolfe Wittstock – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (zapowiedź meczu)

W najbliższą sobotę o godzinie 12 drużyna Wolfe Wittstock zmierzy się z Kolejarzem Rawicz w ramach 4. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Spotkanie będzie można oglądać na żywo w Motowizji.

Zespół z Rawicza do tej pory rozegrał 3 mecze i jak na razie wszystkie wygrał. Oczywiście w tym sezonie pokonanie Landshut i Rzeszowa na własnym torze nie jest dużym sukcesem, ale sporym zaskoczeniem było zwycięstwo w Poznaniu. Dobra forma Drożdża i Balińskiego była do przewidzenia, ale niespodziewanie jednym z liderów Kolejarza jest Szymon Szlauderbach, którego aktualna średnia biegowa wynosi aż 2.27, co jak na żużlowca, który dopiero wchodzi w seniorski speedway jest sporym sukcesem. Rawicz dużo zawdzięcza również Leszczyńskim juniorom, których w najbliższym meczu zobaczymy aż trzech, bo w składzie awizowanym gości oprócz Sadurskiego i Ratajczaka, którzy znajdują się na pozycjach juniorskich, jest również Kacper Pludra pod numerem 3.

Po dotychczasowych wynikach Wolfe Wittstock można wnioskować, że ekipa z Niemiec nie ma w pojedynku z Kolejarzem dużych szans, a jedynym ich atutem będzie domowy tor, na którym już zdążyli przegrać z Poznaniem. Warto wspomnieć, że w tym sezonie w ekipie „Wilków” w miarę przyzwoity poziom zachowują tylko Lukas Bauman i Max Dilger. Stąd decyzja o daniu szansy młodemu Australijczykowi Fraserowi Bowes, dla którego będzie to debiut w polskiej lidze.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (goście)
1. Keynan Rew
2. Damian Baliński
3. Kacper Pludra
4. Szymon Szlauderbach
5. Damian Dróżdż
6. Damian Ratajczak
7. Krzysztof Sadurski

Wolfe Wittstock (gospodarze)
9. Steven Mauer
10. Fraser Bowes
11. Sandro Wasserman
12. Lukas Baumann
13. Max Dilger
14. Erik Bachhuber
15. Ben Ernst

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *