Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz podejmuje u siebie osłabiony GKM Grudziądz [AWIZOWANE SKŁADY]

Włókniarz
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Włókniarz podejmuje u siebie osłabiony GKM Grudziądz [AWIZOWANE SKŁADY]

W tym tygodniu kibice nie mogą narzekać na brak emocji związanych z PGE Ekstraligą. Po niedzielnych meczach kolejne odbędą się już dzisiaj. Na wtorek zaplanowano bowiem zaległe starcia piątej kolejki. Trzy dni później, bo już w piątek, będziemy świadkami początku siódmej kolejki najlepszej żużlowej ligi świata. Wtedy też w drugim z pojedynków Krono-Plast Włókniarz Częstochowa podejmować będzie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Częstochowianie aktualnie znajdują się na samym końcu tabeli PGE Ekstraligi. Pierwszą szansą do ucieczki z tej nieciekawej pozycji będzie dzisiejsze starcie z KS Apatorem Toruń. Niezależnie od wyniku wtorkowego meczu w piątek zrobią oni wszystko by pokonać „Gołębie”, do czego wydają się faworytem. Z kolei GKM mierzy się dzisiaj z Ebut.pl Stalą. Na pewno zarówno w Gorzowie jak i w Częstochowie grudziądzanie będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej, w czym może im pomóc dobra atmosfera po wygranych derbach.

Menadżer ekipy gospodarzy Janusz Ślączka postawił na to samo zestawienie, jakie zobaczymy dzisiaj podczas rywalizacji z „Aniołami”. Jednym z juniorów jest Igor Nabiałkowski, który jednak zostanie zastąpiony Szymonem Ludwiczakiem bądź radzącym sobie dobrze w ostatnich dniach Kacprem Halkiewiczem. Podobnie jest w zespole z Grudziądza. Robert Kościecha postawił na identyczny skład, co w wyjazdowym starciu w Gorzowie. Zastępstwo zawodnika za Jasona Doyle’a zobaczymy pod „dwójką”.

Początek meczu pomiędzy Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz planowany jest na 20:30. Kibice będą mogli śledzić spotkanie na antenie Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa

9.Mikkel Michelsen
10.Maksym Drabik
11.Kacper Woryna
12.Mads Hansen
13.Leon Madsen
14.Igor Nabiałkowski
15.Kajetan Kupiec
16.

ZOOleszcz GKM Grudziądz

1.Max Fricke
2.Jason Doyle
3.Kacper Pludra
4.Jaimon Lidsey
5.Wadim Tarasienko
6.Kacper Łobodziński
7.Kevin Małkiewicz
8.
Żużel w TV
Fot. Paweł Wilczyński
438051473 1345272776128840 2502722447528956244 n
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *