Żużel - Best Speedway Tv

Włókniarz Częstochowa ze złotem? Tak układ sił widzi Marek Grzyb | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Włókniarz Częstochowa

Włókniarz Częstochowa ze złotem? Tak układ sił widzi Marek Grzyb

Włókniarz Częstochowa ze złotem? Tak układ sił widzi Marek Grzyb

Włókniarz Częstochowa jest w oczach wielu stawiany w gronie drużyn, które będą walczyły w sezonie 2023 o medale, ale niewielu upatruje w częstochowianach przyszłych mistrzów kraju. Były prezes Stali Gorzów, Marek Grzyb, który był gościem naszego magazynu podzielił się swoimi przewidywaniami na najbliższy sezon i to właśnie ekipę spod Jasnej Góry widzi na najwyższym stopniu podium. 

Czy Bartka Zmarzlika dało się zatrzymać? Marek Grzyb odpowiada

Marek Grzyb przyznał, że sympatyzuje z częstochowskim klubem, a sytuacje z przeszłości, które mogły poróżnić jego samego oraz prezesa Włókniarza, Michała Świącika, absolutnie nie pozostały mu w pamięci, a już na pewno nie ma mowy o chowaniu jakiejkolwiek urazy. 

“Zdroworozsądkowo ja w tym roku stawiam na Włókniarz Częstochowa. Oczywiście też z mojej sympatii do drugiego w kolejności klubu w Polsce, pomimo tego, że z Michałem Świącikiem czasem wymieniliśmy różne zdania, to ja go prywatnie lubię. Ja naprawdę lubię Włókniarz Częstochowa. Wiele osób mówiło, że przez tę rozdzielnię i tę glinkę się pokłóciliśmy, ale to jest sport. Każdy z nas dba o swój interes. Tak to w życiu jest, ale my nie jesteśmy z Michałem pokłóceni”.

To właśnie w zespole prowadzonym przez Lecha Kędziorę Marek Grzyb widzi głównego kandydata do złotego medalu w zbliżającym się sezonie żużlowym. Były prezes Stali zaznacza również, że nie są to tylko jego przewidywania, ale przede wszystkim życzenia dla Włókniarza i prezesa Michała Świącika.

“Jeżeli chciałbym, żeby ktoś wygrał w tym roku, to chciałbym, żeby wygrał Włókniarz Częstochowa, bo Włókniarz zasługuje na ten tytuł. Przede wszystkim bardzo pięknie zbudował się w Częstochowie Raków Częstochowa, w którym robiona jest fantastyczna robota. Wiem, że Michał też jest fantastycznie zaangażowany w to, żeby budować silny Włókniarz i chciałbym, żeby wygrał właśnie Michał z Włókniarzem”.

Były sternik klubu z Gorzowa pomimo niewątpliwej sympatii do Stali, nie przewiduje, by ta była w stanie walczyć w tym roku o medale. Marek Grzyb wskazuje za to dwie inne drużyny, które nawiążą walkę z Włókniarzem i powinny rozdzielić między siebie miejsca na podium. 

Reklamy

“Bliska jest mi Stal Gorzów, ale z czystym sumieniem nie upatruję jej w gronie faworytów. Zawsze będę jej kibicował, ale z tym składem ja nie sądzę, żeby miała szanse, by wejść w strefę medalową. Myślę, że silnym klubem z silnym składem będzie Betard Sparta Wrocław i tu upatruję konkurenta do złotego medalu i oczywiście widzę też, że Lublin ma szanse powalczyć, żeby bronić tego tytułu, ale ja nie do końca w to wierzę”.

fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×