Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz Częstochowa rozpoczyna obóz integracyjny!

Włókniarz Częstochowa

Autor: Redakcja

Oceń Wpis

Włókniarz Częstochowa rozpoczyna obóz integracyjny!

Ekipa z Częstochowy w przeciwieństwie do wielu rywali z PGE Ekstraligi nie wybrała się tej zimy na żaden obóz przygotowawczy czy też integracyjny. Brązowi medaliści z sezonu 2022 rozpoczną krótki obóz integracyjny w samej Częstochowie, którego zwieńczeniem będzie Live Cooking – event zaplanowany na najbliższą niedzielę 12 marca.

Zmiany w cyklu IMP obowiązujące od tego sezonu

Nie było wyjazdów zagranicznych jak w przypadku Apatora Toruń czy Unii Leszno, ale tym razem zabrakło również wypadu na południe Polski, gdzie w przeszłości częstochowianie nie raz przygotowywali się do zbliżającej się rywalizacji. Zawodnicy do trudów sezonu przygotowywali się na własną rękę, a klub wierzył w to, że żaden z nich się zimą nie obija. Integracja to jednak ważna sprawa dla każdej drużyny sportowej, więc taka też będzie miała miejsce w częstochowskiej drużynie.

Włókniarz postanowił wykorzystać fakt, iż wszyscy zawodnicy zjawią się na charytatywnym evencie Live Cooking, do którego klub powraca po trzech latach. Jest to wydarzenie, na którym żużlowcy próbują swoich sił w kuchni w asyście profesjonalnych kucharzy. Zawodnicy będą przygotowywali trzydaniową kolację dla wszystkich gości. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie 17-letniego sportowca Oliviera Dłubałę, który walczy z mięsakiem Ewinga.

MAGAZYN ŻUŻLOWY z udziałem Marka Grzyba – kliknij TUTAJ

Okazuje się, że wspólne gotowanie w szczytnym celu będzie zwieńczeniem obozu integracyjnego, który rozpocznie się już w środę 7 marca. Zawodnicy będą zakwaterowani w Arche Hotel Częstochowa. Można zakładać, że głównymi aktywnościami przewidzianymi dla całej drużyny będą zajęcia na sali, a przy sprzyjającej pogodzie być może mała wycieczka rowerowa. Obóz ma jednak przede wszystkim charakter integracyjny – jego przeznaczeniem jest wytworzenie dobrej atmosfery wewnątrz zespołu tuż przed startem sezonu. 

Reklamy

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×