Żużel - Best Speedway Tv

Włókniarz Częstochowa najlepsza w 6. rundzie Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Włókniarz Częstochowa najlepsza w 6. rundzie Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc

Włókniarz Częstochowa

Włókniarz Częstochowa najlepsza w 6. rundzie Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc

Za nami kolejna runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc. W 6 rundzie nowego turnieju tryumfowała ekipa z Częstochowy, która wyprzedziła ekipy z Gorzowa, Grudziądza i Leszna.

W poniedziałek (8 sierpnia) rozegrano w Grudziądzu 6. rundę Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc. W zawodach najwięcej punktów wywalczyła drużyna Włókniarza Częstochowa (22 pkt), którą reprezentowali: Szymon Ludwiczak (7+1 pkt), Marcel Kowolik (11 pkt) oraz Krystian Gręda (4 pkt).

Drugie miejsce zajęli zawodnicy Stali Gorzów (Denis Andrzejczak, Mikołaj Krok, Szymon Tomaszewski), a podium uzupełnił ex aequo zespoły GKM-u Grudziądz (Kevin Małkiewicz, Damian Miller, Jan Przanowski) oraz Unii Leszno (Kacper Mania, Kamil Witkowski, Emil Konieczny). W kwestii dorobków indywidualnych, trzech zawodników zdobyło dwucyfrowe wyniki – Marcel Kowolik (Częstochowa, 11), Kacper Mania (Leszno, 10) i Antoni Kawczyński (Lublin, 10).

250cc e1656954433783 750x330 1
Fot. Włókniarz Częstochowa

Przypominamy, że w tym sezonie PZM postanowił wprowadzić nowy cykl rozgrywek drużynowych – Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc. Drużynowy Puchar Ekstraligi 250cc rozgrywany będzie na każdym torze klubu uczestniczącego w PGE Ekstralidze (po jednej rundzie na ośrodek).

Terminarz Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc:

  • Runda 1 – 20.06.2022 – Lublin
  • Runda 2 – 27.06.2022 – Ostrów Wlkp.
  • Runda 3 – 04.07.2022 – Wrocław
  • Runda 4 – 25.07.2022 – Gorzów
  • Runda 5 – 01.08.2022 – Toruń
  • Runda 6 – 08.08.2022 – Grudziądz
  • Runda 7 – 22.08.2022 – Częstochowa
  • Runda 8 – 29.08.2022 – Leszno

Wyniki:

I MIEJSCE – Włókniarz Częstochowa: 22 pkt
4. Szymon Ludwiczak (d,3,3,1*) 7+1
5. Marcel Kowolik (3,2,3,3) 11
6. Krystian Gręda (0,1,1,2*) 4+1

II MIEJSCE – Stal Gorzów: 20 pkt
7.
 Denis Andrzejczak (1,1*,3,2) 7+1
8. Mikołaj Krok (3,3,2,1*) 9+1
9. Szymon Tomaszewski (2,1,1*,w) 4+1

III-IV MIEJSCE – GKM Grudziądz: 19 pkt
10.
 Kevin Małkiewicz (w,3,3,3) 9
11. Damian Miller (2,0,w,0) 2
12. Jan Przanowski (2*,2,3,1) 8+1

III-IV MIEJSCE – Unia Leszno: 19 pkt
16.
 Kacper Mania (2,3,3,2) 10
17. Kamil Witkowski (1*,3,2*,2) 8+2
18. Emil Konieczny (1,0,u,0) 1

V MIEJSCE – Motor Lublin: 16 pkt
13.
 Antoni Kawczyński (3,1,3,3) 10
14. Krystian Buczyński (0,1*,0,1) 2+1
15. Adam Putkowski (0,2,2,0) 4

VI-VII MIEJSCE – Ostrovia Ostrów Wielkopolski: 15 pkt
1.
 Gracjan Szostak (2,3,2,2) 9
2. Konrad Pawłowski (1,w,3,1*) 5+1
3. Jakub Wierucki (0,0,1,d) 1

VI-VII MIEJSCE– KS Toruń: 15 pkt
19.
 Jakub Breński (2,w,2,u) 4
20. Mikołaj Duchiński (1*,3,1,1) 6+1
21. Ksawery Słomski (2,0,2,1) 5

Bieg po biegu:
1.
 Kowolik, Szostak, Pawłowski, Ludwiczak (d)
2. Krok, Miller, Andrzejczak, Małkiewicz (w)
3. Kawczyński, Mania, Witkowski, Buczyński
4. Szostak, Breński, Duchiński, Wierucki
5. Ludwiczak, Tomaszewski, Andrzejczak, Gręda
6. Małkiewicz, Przanowski, Kawczyński, Putkowski
7. Witkowski, Słomski, Konieczny, Breński (w)
8. Krok, Szostak, Tomaszewski, Wierucki
9. Ludwiczak, Przanowski, Gręda, Miller
10. Duchiński, Putkowski, Buczyński, Słomski
11. Mania, Witkowski, Wierucki, Pawłowski (w)
12. Kawczyński, Kowolik, Ludwiczak, Buczyński
13. Mania, Krok, Tomaszewski, Konieczny
14. Przanowski, Słomski, Duchiński, Miller (w)
15. Pawłowski, Putkowski, Buczyński, Wierucki (d)
16. Kowolik, Mania, Gręda, Konieczny (u)
17. Andrzejczak, Breński, Słomski, Tomaszewski (w)
18. Małkiewicz, Szostak, Pawłowski, Miller
19. Kowolik, Gręda, Duchiński, Breński (u)
20. Kawczyński, Andrzejczak, Krok, Putkowski
21. Małkiewicz, Witkowski, Przanowski, Konieczny

Fot. Andrzej Kozyrski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×