Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Włókniarz Częstochowa podejmuje Apator. Drugie podejście do meczu [ZAPOWIEDŹ]

Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Włókniarz Częstochowa podejmuje Apator. Drugie podejście do meczu [ZAPOWIEDŹ]

We wtorkowy wieczór, 28 maja odrabiamy zaległości PGE Ekstraligi. Co ciekawe, dokładnie rok wcześniej, 28 maja 2023 roku, również odbył się pojedynek pomiędzy drużynami z Częstochowy i z Torunia. Wówczas pod Jasną Górą padł wynik 49:41. Gospodarze zrobią wszystko, by co najmniej powtórzyć taki rezultat w najbliższym spotkaniu.

Pierwotnie ten mecz miał odbyć się w niedzielę 19 maja. Wówczas jednak na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Co prawda próbowano doprowadzić tor do stanu używalności, a nawet odbyła się dodatkowa próba toru. Po niej jednak w nie do końca jasnych okolicznościach sędzia podjął decyzję o przełożeniu meczu. Potem o sytuacji wypowiadał się Paweł Przedpełski, który wywołał szeroką dyskusję. Kapitan gości przyznał bowiem, że po próbie toru nikt nie pytał się go o odczucia z jazdy na motocyklu po wymagającej nawierzchni.

Było, minęło. Teraz pogoda nie powinna stanąć na przeszkodzie. W Częstochowie słonecznie i bez deszczu było w poniedziałek, a podobna aura ma towarzyszyć mieszkańcom Świętego Miasta również we wtorek. Miejscowi będą więc mieli przygotowany tor według swoich własnych upodobań, co powinno być ich dodatkowym atutem w starciu z „Aniołami”. Na Krono-Plast Włókniarzu ciąży jednak spora presja. Jeśli nie uda się wygrać domowego spotkania ze słabo spisującymi się na wyjazdach torunianami, atmosfera w szeregach biało-zielonych zrobi się naprawdę napięta, nawet jeśli nikt otwarcie nie będzie chciał tego przyznać.

KS Apator Toruń powalczy z kolei o odkupienie win z Grudziądza. Wydawało się, że pod nieobecność Doyla o zwycięstwo w derbowej rywalizacji będzie im łatwiej. Tak też wyglądało to z przebiegu spotkania, które do pewnego momentu układało się pod dyktando torunian. W końcówce do gry wrócili jednak gospodarze i ostatecznie to oni zgarnęli dwa punkty do ligowej tabeli, wygrywają 47:42. Toruńscy kibice nie ukrywają, że zawiedli się postawą swoich zawodników i liczą na rehabilitację pod Jasną Górą.

Rywalizacje częstochowsko-toruńskie od lat budzą wielkie emocje. Ze szczególnym uczuciem traktują je przede wszystkim w Częstochowie. Większość kibiców biało-zielonych nie ukrywa, że to właśnie Apator traktują jako największego rywala. Początek kolejnej odsłony tej sportowej wojny zaplanowano na 20:30. Transmisja w Canal+Sport. Tekstowa relacja LIVE zostanie przeprowadzona na naszym portalu.

Awizowane składy

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa

9.Mikkel Michelsen
10.Maksym Drabik
11.Kacper Woryna
12.Mads Hansen
13.Leon Madsen
14.Igor Nabiałkowski
15.Kajetan Kupiec
16.

KS Apator Toruń

1.Patryk Dudek
2.Robert Lambert
3.Wiktor Lampart
4.Paweł Przedpełski
5.Emil Sajfutdinow
6.Krzysztof Lewandowski
7.Mateusz Affelt
8.
Włókniarza
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×