Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wilki z nożem na gardle, Cellfast Wilki Krosno – Platinum Motor Lublin [Zapowiedź]

Wilki Krosno

Autor: Kamil Tokarczyk

Wilki z nożem na gardle, Cellfast Wilki Krosno – Platinum Motor Lublin [Zapowiedź]

Już jutro o godzinie 18:00 w ramach 12.Kolejki PGE Ekstraligi, beniaminek podejmie aktualnych Mistrzów Polski. Spotkanie pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno a Platinum Motorem Lublin będzie niezwykle istotne dla gospodarzy w kontekście walki o utrzymanie.

Żużel. Adrian Gała przekazał rywalom ustawienia na poznański tor!?

Wszystkie ostatnie ważne spotkania Cellfast Wilków Krosno kończyły się ich porażką. Tak było w dwóch starciach na własnym torze z Betard Spartą Wrocław (40:50) i Tauron Włókniarzem Częstochowa (41:49), a także w meczu wyjazdowym z jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie ZOOleszcz GKM-em Grudziądz (38:51). Teraz przyszedł czas na kolejny mecz ostatniej szansy na torze przy ul.Legionów 1, a rywalem Wilków będzie aktualny Drużynowy Mistrz Polski – Platinum Motor Lublin.

W ekipie Motoru spokój jest znacznie większy, druga pozycja w tabeli i pewna faza Play-Off pozwala podejść do tego spotkania ze spokojną głową, a ostatni mecz przeciwko ebut.pl Stali Gorzów (52:38), był potwierdzeniem, że o blamażu z Grudziądza już nikt nie pamięta i dyspozycja poszczególnych zawodników wróciła do normy.

Z kolei dyspozycja podopiecznych Michała Finfy nie daje tak dużej dawki pewności, choć w ostatniej kolejce oglądaliśmy najlepszy mecz tego sezonu w wykonaniu Andrzeja Lebiediewa (13+1), a Jason Doyle od początku prezentuje to czego od niego oczekiwano, niestety martwić mogą dalsze problemy Mateusza Świdnickiego, który jest najgorszym seniorem całej PGE Ekstraligi (0,696), natomiast Vaclav Milik i Krzysztof Kasprzak wciąż mogą odczuwać skutki fatalnego wypadku sprzed tygodnia.

Cellfast Wilki Krosno:

9. Vaclav Milik
10. Mateusz Świdnicki
11. Andrzej Lebiediew
12. Krzysztof Kasprzak
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński

Platinum Motor Lublin:

1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Jack Holder
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Cierniak
7. Kacper Grzelak

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *