Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

„Na układy nie ma rady”. Oskar Polis idzie na wojnę z Orłem

oskar polis
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

„Na układy nie ma rady”. Oskar Polis idzie na wojnę z Orłem

Nieciekawie dzieje się w H. Skrzydlewska Orle Łódź. Drużyna nie wygrywa spotkań, a w dodatku atmosfera wokół wyboru składu robi się naprawdę napięta. Po najnowszymi wpisie Oskara Polisa w mediach społecznościowych można wnioskować, że zawodnik zupełnie nie wpasował się w nowe środowisko.

Polis przeniósł się do łódzkiego Orła przed sezonem 2024. Poprzednie kilka lat spędził w Kolejarzu Opole i to z tym klubem chciał awansować stopień wyżej. Gdy to się jednak nie udało po raz wtóry, zdecydował się na zmianę otoczenia. Możemy się domyślać, że żużlowiec już żałuje swojej decyzji.

W kadrze Orła jest trzech polskich seniorów. Oprócz wychowanka Włókniarza są nimi Daniel Kaczmarek i Tomasz Gapiński. Wszyscy trzej walczą o skład, jednak wydaje się, że obecnie na przegranej pozycji jest właśnie Polis. Pojechał on tylko w trzech meczach i choć nie prezentował się gorzej od Kaczmarka czy Gapińskiego, został odsunięty od składu na mecz w Ostrowie, który został przerwany z powodu opadów deszczu.

W mediach społecznościowych pochwalny post dla wychowanka częstochowskiego Włókniarza zamieścił pracujący obecnie w Rospiggarnie Hallstavik Piotr Żyto, pisząc:

Czołowi zawodnicy Rospiggarny we wczorajszym wygranym ligowym meczu z Dackarną. Wiktor Przyjemski 9+1 i Oscar Polis 10+1. Wydaje mi się że wynik Oskara w Ellitserien jest bardziej wartościowy niż drugie miejsce Daniela Kaczmarka w turnieju o puchar burmistrza w Niemczech.

W komentarzu odpowiedział mu sam Oskar Polis. „Dzięki jeszcze raz trener. Ps. Na układy nie ma rady”. Zawodnik wysłał więc jasny sygnał, że w jego opinii to nie względy sportowe decydują o tym, kto ma miejsce w składzie łódzkiego Orła. Możemy na razie tylko domyślać się, że władzom klubu oraz sztabowi szkoleniowemu nie spodoba się ta wypowiedź w mediach społecznościowych.

obraz 2024 05 22 172150452
Screen: Facebook
Oskar Polis
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *