Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wilki Krosno nie pomogą swojemu wychowankowi?

Wilki Krosno
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Krzysztof Grzęda

Wilki Krosno nie pomogą swojemu wychowankowi?

Kacper Szopa wychowanek Cellfast Wilków Krosno w ostatnim czasie zanotował upadek na treningu czego skutkiem była kontuzja i zniszczenie jednego z motocykli, a natomiast klub nie chce pomóc w jego odbudowie.

Szopa na jednym z przedsezonowych treningów, który odbył się 15 marca upadł groźnie na tor i poza zniszczeniem motocykla złamał obojczyk. Naturalne było, że w okresie pauzy spowodowanej kontuzją będzie musiał się rehabilitować, a motocykl zostać odbudowany. Rehabilituje się pomyślnie w klinice MK MED Rzeszów, natomiast gorzej wygląda sytuacja jego motocykla. Zwrócił się on z prośbą do klubu o pomoc w przywróceniu go do pełnej sprawności. Ku jego zaskoczeniu odpowiedź była negatywna i zdecydował się na założenie zbiórki mającej na celu naprawienie swojego sprzętu (pełne oświadczenie i link do zbiórki na końcu tekstu).

Kacper Szopa jest obecnie jedynym z dwóch wychowanków krośnieńskiego klubu, który ma na swoim koncie starty w lidze. Debiutował w sezonie 2022 w macierzystym klubie, ale w czterech wyścigach nie udało mu się zdobyć żadnego punktu. Ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Polonii Piła i tam również nie jeździł regularnie, bowiem na koncie ma tylko siedem odjechanych wyścigów. Poza tym był częścią drużyny, która też przed rokiem zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Oświadczenie Kacpra Szopy zamieszczone w opisie zbiórki:

Drodzy Kibice, Sponsorzy.

W dniu 15.03.2024 doszło do poważnego wypadku podczas treningu w wyniku którego doznałem złamania obojczyka.

Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy pana Michała Kliby z MK MED Rzeszów wracam do pełni zdrowia.

Na skutek tego wypadku został zniszczony mój sprzęt. Pomimo prośby zarząd klubu odmówił mi jakiegokolwiek wsparcia w tym zakresie. Dlatego zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc w odbudowie sprzętu który pozwoli mi kontynuować treningi i rywalizować na torze.

Pozdrawiam

Kacper Szopa

Osoby chcące wspomóc młodego zawodnika mogą zrobić to, wpłacając pieniądze na zrzutkę założoną przez Kacpra (link TUTAJ).

FB IMG 1712074301645
Fot. Mateusz Biskup
FB IMG 1712074291031
Fot. Mateusz Biskup

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *