Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wiktor Lampart odnośnie swojego zdrowia – „Podczas jazdy tego nie odczuwam”

Wiktor Lampart
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Marcin Boroch

Best Speedway Tv

Wiktor Lampart odnośnie swojego zdrowia – „Podczas jazdy tego nie odczuwam”

W pierwszym piątkowym pojedynku 2. kolejki PGE Ekstraligi KS Apator Toruń pokonał u siebie osłabioną FOGO Unię Leszno. Kluczowa okazała się połowa zawodów na motoarenie, bowiem od 8. wyścigu torunianie zwyciężyli 23:9, a w całym spotkaniu 59:31. Po meczu głos zabrał Wiktor Lampart, który wrócił do ścigania po kontuzji.

W pierwszym spotkaniu 2. kolejki PGE Ekstraligi KS Apator Toruń zmazał plamę po bezbarwnym występie w Gorzowie Wielkopolskim i przekonująco pokonał osłabioną brakiem Janusza Kołodzieja — FOGO Unię Leszno – 59:31.

Jeszcze do 8. biegu rywalizacji toczyła się na styku, a torunianie prowadzili zaledwie czterema oczkami, 26:22. Od tego momentu podopieczni Piotra Barona wyraźnie złapali wiatr w żagle i sukcesywnie powiększali przewagę, wygrywając podwójnie pięć ostatnich gonitw, co w żużlu zdarza się nie zwykle rzadko. Finalnie, dało to Aniołom zwycięstwo aż 28 punktami – 59:31.

Po kontuzji, której nabawił się w Bydgoszczy, wrócił Wiktor Lampart. Zawodnik z pozycji U-24 zaliczył bardzo udany występ, zgarniając 9 oczek wraz z dwoma bonusami. W pomeczowym wywiadzie opowiedział o swoim stanie zdrowia.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Zrobiłem sobie tydzień przerwy. Trenowałem w środę. Postanowiłem, że jeżeli jest możliwość, to potrenuje w czwartek, aby jak najdłużej się kurować, że tak powiem. Myślę, że na pewno dobry ruch. Pojeździłem wczoraj (czwartek), czułem się dobrze na motocyklu. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, jak to będzie kontuzja, której nigdy nie miałem i nie miałem pojęcia, jak ta noga będzie się zachowywać podczas jazdy, ale jest wszystko dobrze, noga nie utrudnia mi jazdy.

To, co mi się stało, nie jest jakieś poważne i myślę, że będzie dobrze. Ból mi nadal doskwiera, aż tak dobrze nie jest, jeszcze się nie zagoiło. Rany mi się nie zagoiły, ledwo otarcia, a co dopiero tam jakieś wewnętrzne uszkodzenia, ale mam dobrych rehabilitantów, stabilną nogę, więc czuję się dobrze i podczas jazdy tego nie odczuwam — komentuje Wiktor Lampart.

żużel
Fot. Roman Biliński
Wiktora Lamparta
Fot. Łukasz Wilk
728x90 Zuzel2024 3x39 042024

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *