Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wiemy, ile pieniędzy Motor Lublin otrzyma od miasta

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Wiemy, ile pieniędzy Motor Lublin otrzyma od miasta

Kluby sportowe nie otrzymują pieniędzy, tylko i wyłącznie od sponsorów. Często są one również dofinansowywane przez miasto. Poznaliśmy kwoty dofinansowania dla klubów sportowych w Lublinie. W gronie drużyn, które otrzymają pieniądze, znalazł się żużlowy Motor Lublin.

Wiemy, ile otrzymały drużyny od miasta na udział w rozgrywkach ligowych. Speedway Motor Lublin dostanie z budżetu 1,6 miliona złotych, co jest kwotą o 100 tysięcy wyższą niż w zeszłym roku. Z pewnością klub w pełni na to zasłużył, gdyż w 2023 roku po raz drugi z rzędu sięgnęli po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Dofinansowanie dla drużyny żużlowej jest jednym z najwyższych, jednak nie jest to najwyższa kwota, ponieważ najwięcej trafi na konto piłkarskiego Motoru, który wiosną powalczy o piłkarską Ekstraklasę.

Pieniądze z budżetu miasta pomogą klubowi w przygotowaniach do sezonu 2024. W tegorocznej kampanii Motor Lublin jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa i zgarnięcia po raz trzeci tytułu najlepszej polskiej drużyny. W ich zespole pojadą tacy zawodnicy jak czterokrotny mistrz świata – Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Fredrik Lindgren, czy najlepszy zawodnik zaplecza PGE Ekstraligi z minionego sezonu – Wiktor Przyjemski.

20230917 DSC05524
Fot. Kazimierz Kożuch
20230917 DSC06070
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *