Żużel - Best Speedway Tv

Wielka Stal Gorzów wyrywa remis w Częstochowie! [RELACJA] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wielka Stal Gorzów wyrywa remis w Częstochowie! [RELACJA]

Stal Gorzów

Wielka Stal Gorzów wyrywa remis w Częstochowie! [RELACJA]

Na trzy wyścigi przed końcem spotkania w Częstochowie na tablicy widniał wynik 41:31. ebut.pl Stal Gorzów dokonała jednak cudu pod Jasną Górą i zakończyła wyjazdowy mecz remisem 45:45. Stalowcy dokonali niemożliwego i po raz kolejny spowodowali szok wśród kibiców zgromadzonych przy ulicy Olsztyńskiej.

Unia Leszno gromi łódzki Orzeł w sparingu

Pierwsza seria startów była na remis. Zaczęliśmy od biegowego podziału punktów, jednak w biegu młodzieżowym ebut.pl Stal Gorzów zadała mocny cios Włókniarzowi, wygrywając podwójnie. Wymiar kary mógł być niższy, ale w pierwszej odsłonie wyścigu jadący na drugim miejscu Kajetan Kupiec zaliczył upadek i został wykluczony. W powtórce Franciszek Karczewski po raz kolejny nie podołał parze Paluch – Bartkowski. Tauron Włókniarz Częstochowa odrobił jednak straty w biegach trzecim i czwartym, dwukrotnie wygrywając w stosunku 4:2. Udany powrót do ścigania zaliczył Kacper Woryna, który po ciekawej walce na dystansie pokonał Oskara Fajfera.

Gospodarze z Częstochowy wzięli się do roboty w drugiej serii startów. Najpierw ku wielkiej uciesze miejscowej publiczności Jakub Miśkowiak pokonał Martina Vaculika. Bieg wygrał z kolei Maksym Drabik, co oznaczało pięciopunktową zdobycz dla Tauron Włókniarza. W szóstym biegu po raz kolejny piekielną szybkość pokazał Mikkel Michelsen. Na zakończenie serii dostaliśmy speedway przez duże “S”. Leon Madsen, Anders Thomsen i Kacper Woryna dali pokaz kapitalnej jazdy i niesamowitej walki. Górą wyszedł z niej duński lider Włókniarza. Thomsenowi udało się jedynie przedzielić parę gospodarzy.

Anders Thomsen zrewanżował się jednak swojemu rodakowi w dziewiątym wyścigu, jadąc z rezerwy taktycznej. W nim etatowa para Włókniarza Madsen – Woryna poległa 2:4 ze wspomnianym wyżej Thomsenem i Woźniakiem. We wcześniejszej gonitwie Mikkel Michelsen rozprawił się z trzecim liderem Stali – Martinem Vaculikiem. Jeżdzący w zeszłym sezonie w barwach Motoru Duńczyk był dziś do pewnego momentu w świetnej dyspozycji. Na zamknięcie kolejnej serii startów Thomsen już w swoim regulaminowym starcie po świetnej pogoni pokonał Maksyma Drabika i uratował biegowy remis dla ebut.pl Stali Gorzów.

Ostatnia seria startów przed biegami nominowanymi zapowiadała się jako dokończenie dzieła przez miejscowych. Wszak w jedenastej gonitwie po raz drugi dzisiejszego wieczora 5:1 przywiozła para, w której jechał Jakub Miśkowiak. Tym razem młody jeździec wygrał do spółki z Leonem Madsenem. W dwunastym biegu Włókniarz powiększył przewagę o dwa “oczka” dzięki wygranej Drabika i szczęściu Karczewskiego, któremu punkt “podarował” defekt motocykla Oskara Palucha. W trzynastym wyścigu mocny cios zadała jednak niespodziewanie gorzowska Stal. Niepokonany dotąd Mikkel Michelsen razem z Kacprem Woryną przegrali z Thomsenem i Vaculikiem. Wtedy jeszcze niewielu wierzyło, że może to zwiastować całkowite odrobienie strat.

W pierwszym z biegów nominowanych sygnał do ataku dali Szymon Woźniak z Oskarem Fajferem, którzy pokonali faworyzowanych przed startem Drabika i Miśkowiaka. Przed ostatnim ściganiem dnia Stal Gorzów nadal mogła wywieźć z Częstochowy remis. I wywiozła! W ostatnim biegu dnia lepiej ze startu wyszli Thomsen z Vaculikiem i mimo wielu ataków Leona Madsena dowieźli pięć punktów do mety. Tym samym ebut.pl Stal Gorzów zremisowała z Tauronem Włókniarzem Częstochowa 45:45! Pod Jasną Górą kibice byli w absolutnym szoku. ebut.pl Stal Gorzów mogła z kolei świętować kapitalny powrót z dalekiej podróży, w jakiej byli jeszcze po dwunastym wyścigu. Można powiedzieć oficjalnie: jest życie po Zmarzliku!

Reklamy

TAURON Włókniarz Częstochowa – 45
9. Leon Madsen 12 (3,3,2,3,1)
10. Kacper Woryna 4 (3,1,0,0)
11. Maksym Drabik 10 (0,3,2,3,2)
12. Jakub Miśkowiak 6+3 (1,2*,1*,2*,0)
13. Mikkel Michelsen 10 (3,3,3,1,0)
14. Kajetan Kupiec 1 (w,1,0)
15. Franciszek Karczewski 2 (1,0,1)
16. Anton Karlsson NS

ebut.pl Stal Gorzów – 45
1. Szymon Woźniak 8 (2,2,1,0,3)
2. Wiktor Jasiński 1+1 (0,1*,-,-)
3. Martin Vaculik 10+3 (1*,1,2,2*,2*)
4. Oskar Fajfer 5+1 (2,0,1*,1,11)
5. Anders Thomsen 16 (2,2,3,3,3,3)
6. Mateusz Bartkowiak 2+1 (2*,0,0)
7. Oskar Paluch 3 (3,0,d)
8. Mathias Pollestad NS

Fot. Własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×