Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Ważne spotkanie w Gorzowie! Debiut w Fogo Unii Leszno? [ZAPOWIEDŹ]

Fogo

Autor: Bartosz Glapiak

Niedzielne ściganie w PGE Ekstralidze rozpocznie spotkanie ebut.pl Stali Gorzów z Fogo Unią Leszno. Rywalizacja tych dwóch ekip od dawna dostarcza nam emocji. Zbliżamy się do półmetka sezonu ligowego, a tabeli panuje ścisk. Miejmy nadzieję, że czeka nas interesująca rywalizacja.

Martin Vaculik najlepszy w Żarnowicy, Szymon Woźniak drugi [RELACJA]

Goście z Leszna przyjadą do Gorzowa w osłabieniu, lecz prawdopodobnie z nowym nabytkiem. Wiele wskazuje na to, że Adrian Miedziński powróci do ścigania właśnie w niedzielę i zastąpi w składzie Australijczyka, Maurica Browna. Na nim będzie skupiony języczek uwagi, jeśli chodzi o gorzowsko-leszczyńską rywalizację. Fogo Unia ponownie będzie miała coś do udowodnienia. Ostatnie dwie porażki w Lublinie i na domowym torze nie rokują dobrze na kolejne mecze. Tym bardziej, że przed Bykami ciężkie pojedynki w kilku następnych rundach PGE Ekstraligi.

Starcie to odpowie nam na pytanie o dyspozycję podopiecznych Stanisława Chomskiego na własnym stadionie. Do tej pory Stalowcy odjechali tylko dwa spotkania na „Jancarzu”. Jedno z nich przegrali, z Platinum Motorem Lublin. Ich sytuację w tabeli poprawiła wygrana z skandalicznym meczu z Cellfast Wilkami Krosno. Gorzowie tracą do leszczynian jeden punkt, dlatego dzisiaj będą mieli okazję zniwelować tę minimalną przewagę gości.

O sile ebut.pl. Stali w tym sezonie stanowi tercet Szymon Woźniak – Martin Vaculik – Anders Thomsen. Dwaj pierwsi do pojedynku przystąpią podbudowani wczorajszym awansem do Grand Prix Challenge. Wiele będzie zależeć także od dyspozycji zawodników tzw. „drugiej linii” – Oskara Fajfera oraz Wiktora Jasińskiego. Młodzieżowcy również będą mieli okazję na wyrwanie kilku punktów seniorom biało-niebieskich.

Leszczynianom z pewnością nie będzie łatwo w niedzielę. Jeśli chcą myśleć o zwycięstwie, punktować muszą wszyscy zawodnicy. Obecnie siła rażenia zespołu tkwi w Januszu Kołodzieju, który jedzie kapitalny sezon, a na swoim koncie zapisał już dwa ligowe komplety punktów. To jednak za mało, aby wygrywać mecze, szczególnie takie jak ten przeciwko Stali na ich nawierzchni.

Start do pierwszego biegu spotkanie ebut.pl Stali Gorzów z Fogo Unią Leszno w niedzielę, 28 maja o godzinie 16:30.

Awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

Fogo Unia Leszno:
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Maurice Brown
4. Grzegorz Zengota
5. Jaimon Lidsey
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel

fot. własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×