Żużel - Best Speedway Tv

Ważna rola Kowalika jako opiekuna toruńskiej młodzieży | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ważna rola Kowalika jako opiekuna toruńskiej młodzieży

Awizowane składy

Ważna rola Kowalika jako opiekuna toruńskiej młodzieży

Marcin Kowalik zajmuje się w sezonie 2023 toruńską młodzieżą. Znany szczególnie ze współpracy z Adrianem Miedzińskim mechanik, wyrobił dokumenty uprawniające go do pracy z młodzieżą i taką właśnie rolę pełni w For Nature Solutions Apatorze Toruń.

Zmarzlik nie chce mówić kibicom, na czym jedzie. „To moja sprawa”

Sam zainteresowany opowiada w rozmowie z Gazetą Pomorską o szczegółach swojej pracy. Warto podkreślić, że Kowalik nie jest zupełnym świeżakiem, bo swoją aktualną pracę rozpoczął już jesienią 2022 roku.

To dla mnie rola trochę nowa, a trochę stara, bo tak naprawdę zacząłem już w poprzednim roku. Będę się zajmował przede wszystkim chłopcami, którzy jeżdżą w klasie 250 cc, a także adeptami, którzy ćwiczą na 500 cc, ale są jeszcze przed licencją. W ramach podziału obowiązków będą do mnie należały także zawody o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów, a także zawody w klasie 250 cc.

Na razie na torze trenowali ci chłopcy, którzy będą najczęściej wyjeżdżać na tor w zawodach, w tym w lidze. Treningi całej młodzieży rozpoczną się na dobre po 1 kwietnia, gdy ekstraligowcy objeżdżą się już na dobre i przygotują do ligi. Właśnie wtedy zaczną się regularne treningi adeptów. Chłopcy są dobrze przygotowani po zimie i czują głód jazdy.

Głównym zadaniem Marcina Kowalika będzie odpowiednie przygotowanie potencjalnych przyszłych żużlowców do egzaminu na licencję “Ż”. W toruńskim zespole znajduje się obecnie trzech młodych śmiałków, którzy podejdą w tym roku do zdania “żużlowej matury”. 

Mamy trzech chłopców, którzy będą podchodzić do egzaminu w klasie 250 cc i również trzech na 500 cc. Będzie już więc można z kogo wybierać – powiedział dla Gazety Pomorskiej Kowalik.

Reklamy

Rola szkoleniowca młodzieży to odpowiedzialna praca, zwłaszcza gdy każdy klub musi spełniać narzucone przez centralę wymagania dotyczące wyszkolenia i “wypuszczenia w żużlowy świat” określonej liczby zawodników.

fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×